Online Oyuncak Sitesi OnlineOyuncak.com

Annekaz
2 Nisan 2013
Yorum Yok

Oyuncak

Ebeveynler için bir müjdemiz var. Artık doğru oyuncak seçmek dert olmaktan çıkıyor. Özellikle bebekler ve küçük yaştaki çocuklar için oyuncak seçimi son derece önemli. Bu konuda Türkiye’nin saygın oyuncak sitelerinden www.onlineoyuncak.com ‘u inceleme fırsatı buldum.

Özellikle gözleri yormayan, oldukça hoş tasarımı ile dikkat çeken sitede 10.000 civarı oyuncak ve hobi ürünleri olmasına rağmen 5-6 başlık altında bunları toparlayabilmeleri bence büyük bir başarı. Üstelik çocukların cinsiyetine ve yaş gruplarına göre sınıflandırılmış şekilde sunuluyor. Karakterler başlığı altında çizgi film karakterlerinin oyuncakları bulunuyor. Kısaca saymamız gerekirse Barbie Oyuncakları, Spiderman Oyuncakları, Winx ve Ben 10 Oyuncakları sayılabilir. Amacına göre başlığı altında ise oyuncakları çeşidine ve özelliklerine göre gruplandırmışlar. Mesela uzaktan kumandalı oyuncaklar, ahşap oyuncaklar, eğitici ve bebek oyuncakları gibi.

Markalarda ise oyuncak markaları listeleniyor. Fisher Price, Playskool, Playdoh, Beyblade ve özellikle Legolar dikkat çekiyor. Bu siteyi inceleyene kadar bu kadar çok lego oyuncak olduğunu bilmiyordum. Abartmıyorum burada yüzlerce birleşmeyi bekleyen lego var.

Puzzle tutkunları da unutulmamış.

OnlineOyuncak.com yöneticilerinden Ergün Bey ile görüşme fırsatım oldu amacım cinsiyetine göre gruplandırdığımızda en çok hangi oyuncakların satın alındığını öğrenmekti. Bu konuda bizleri kırmayarak bu bilgileri bizlerle paylaştı. Erkek ve kız çocukları için oyuncak tercihlerinin televizyonda gösterime giren reklamlarla direkt alakalı olduğunu belirterek istikrarı değişmeyen Barbie Oyuncaklarını ve Winx bebekleri gibi oyuncak bebeklerin ilgi görmeye devam ettiğini belirtti. Bunların ardından küçük hanımlara yönelik oyun setleri geliyor. Özellikle eğitici oyuncaklara dikkatimizi çekerek geçen yıllar içerisinde ilginin istikrarlı bir şekilde arttığı eğitici oyuncaklar arasında lego, play doh oyun setleri geliyor. Eğitici oyuncaklar tüm çocuklar için tercih edilebiliyor.

Erkek çocuklara gelince, daha çok adrenalin ve aktivite içeren uzaktan kumandalı arabalar, Beyblade Oyuncakları, Nerf Silahları, çizgi film kahramanlarının figürleri, star wars ışın kılıçları, legoları, Hot Wheels yarış ve oyun setleri, Spiderman Oyuncakları, Oyuncak Araba ve kamyonlar geliyor.

Yetişkinler oyuncak almıyor mu zannediyorsunuz. Monopolly gibi Kutu oyunları çok revaçta. Ziyaret etmenizi öneririm.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim