Ayva suyu ve faydaları

Annekaz
19 Aralık 2009
1 Yorum
Kış demek ayva demek ayva bol olursa kış çetin geçecek derler, doğruluğu var mı bilmiyorum ama faydasının bol olduğu kesin. Yaprağı çekirdeği meyvesi bütünüyle şifalı kabul edilen bir meyve. Geçen hafta köyden gelen ayvaları geçen sene aldığım makinada sıktım, köpüklü sıktığı kesin fakat çok da güçlü bir makine özellikle elma çok köpüklü çıkıyor. Köpüğünü ayıranlar varmış ama ben çok da şikayetçi değilim meyve sıkarken küçük plastik un süzgeci kullanıyorum köpükler ayrılmış oluyor her neyse ayvaya dönersek; ben suyunu çok seviyorum değişik bir tadı var. Sıktıktan sonra hemen ağzını kapatırsanız rengi de kararmıyor mideme iyi geliyor.
Ayva’nın daha pek çok faydaları varmış..
Ayvanın suyu ve hoşafı ishale iyi geliyormuş, ağız kokusu ve yaralarına faydalıymış, gece uyurken ağız salyasının akmasını da engelliyormuş. Hatta kırışıklıklara bile iyi geldiği yazılmış internette konu ile ilgili pek çok sayfa çıkıyor. Ben köpüklü olduğu için kahve fincanına koyup içtim artık siz bildiğiniz gibi tüketin :))
Bunu da seversin  Zincirli kurdele kolye Video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. koray dedi ki:

    ilk defa ayva suyu sıktım, başta korkuttu açıkçası, köpür köpür üstü durmuyordu kimyasal reaksiyon gibi, ama aldım içtim tadı da güzeldi hani :) tavsiye ederim ;)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.