Bavul hazırlamanın püf noktaları

Annekaz
12 Temmuz 2014
Yorum Yok

İster tatile çıkın ister iş gezisine ya da kaynanaya babanneye gezmeye neticede bavullar hazırlanıyor. Kışlık yazlık fark etmez  her durumda bavullar doluyor. Geçen sene tatile inat edip tek bavulla gitmiştim sonuç 10 gün boyunca yıkanıp yıkanıp giyilen giysiler.. Tamam az kıyafet iyidir ama bir kadın için üstelik şık bir yere tatile gidiyorsa bavullar almak gerek. Bavul hazırlamak mangal yapmaya benzer ya çok iyi becerirsiniz herkesin bavulunu siz hazırlarsanız ya da beceremez size yapılan bavula razı olursunuz.  Çocuklarla tatile gitme stresi bavullarla başlıyor tatile  gitmeden günler önce tatilde giyilecekler seçilir eksikler alınız hatta bacul yoksa ya da yetersize yeni bavullar bile alınır. Çoraplar şortlar etekler sütyenler bluzler mayolar bikiniler vs s hepsi bavullara tıkıştırılır ve yıla çıkılır..

Size bavul hazırlama ile ilgili bir kaç ip ucu vereceğim bana da tatil öncesi prova olacak.. Eklemek istediğim bir kaç şey daha eğer her şey tatilde bir otele gidecekseniz akşam yemekleri için şık kıyafetler yanınıza almayı unutmayın sade ama şık elbiseler çok uygun olur zira sürekli kot tişört gezilmiyor. Eğer yayla gibi bir tura gidecekseniz havanın sıcaklığı sizi aldatmasın serin sabahlar ve akşamlar için kollu kazaklar alabilirsiniz. Mutlaka ince bir şal alın, ağrı kesici alın,

ilaç kutusu yüzük

Kıymetli yüzükleriniz küpeleriniz  için en güzel çözüm ilaç kutusu olabilir.

kolye

Kolyelerinizi pipetlerin içinden geçirip takın. Böylece hem birbirlerine karışmaz hem de çizilmezler..

düğme küpe

Çok minik kaybolmasından endişe ettiğiniz küpeler için düğmeler kullanabilirsiniz..

bavul hazırlamak

Bavula kıyafet koyarken katlamak yerine rulo yapmayı deneyin daha az yer kaplayacaktır.

sutyen bavul

Sütyenler çok nazik uzun süren yolculuklarda şeklini kaybedebiliyor bunu önlemek için sütyenleri iç içe koyup gifde gördüğünüz gibi katlayabilirsiniz.

Bunu da seversin  Tutmayın beni uyuyacağım

ayakkabı

Ayakkabıları duş bonesi içine koyabilirsiniz şu duş boneleri duş dışında her işe yarıyor sanki.. Ayakkabının içine çoraplar kremler, parfüm şişeleri koyabilirsiniz..

tel tokalar

Tel tokalar yaz aylarında en büyük yardımcınız ve çok çabuk kayboluyorlar böyle  bir şeker kutusu tokalarınızı  derleyip toplayacaktır.

kremler

 

Şampuanlarını kremlerinizi çifte koruma isterseniz ki eminim isterseniz çünkü bavulda her yere bulaşmış kremi şampuanı kimse istemez.. Tüp kozmetiklerinizin kapağını açın bir miktar naylonla kapatıp sıkıca kapağını kapatın.

fırçalarMakyaj fırçalarınız için eski bir gözlük kılıfı kullanabilirsiniz..

pudralar

Sıkıştırılmış pata kremler pudralar en küçük bir darbe ile dağılır kapağını açınca hayal kırıklığına uğrarsınız.. bunu önlemek için bu tip kozmetiklerin üzerine pamuk koyun darbelere karşı daha dayanıklı olur.

Seyahate  çıkarken bu gibi küçük öneriler çok işe yarıyor ..ayrıca videoda benzer öneriler de var..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim