Bebek Kurabiyeleri

Annekaz
21 Şubat 2008
Yorum Yok

Artık devir değişti eskiden yeni bir bebeğiniz olunca ziyarete gelenlere lohusa şerbeti lokum ikram edilirdi şimdi şip şirin butik kurabiyeler ikram ediliyor.Kurabiyeler çok şık fakat kalıplar çok pahalı tabi kendi kalıbınızıda kendiniz yapabilirsiniz ama çok beğendiğiniz bir resmin yada kurabiyeninde çıktısını alıpda kağıt kalıp olarakta uygulayabilirsiniz.Yukarıdaki kurabiye resimleri rollingpinproductions’dan

Düz çizim her zaman bulunmuyor renkliyide çıkartması yazıcıya ve cebimize eziyet üstelik siyah beyaz çıktıda tam kalıbın sınırları anlaşılmayabilir o yüzden size sanal kurs’daki karakalem dersini öneririm ben siteye üye olduğum için sorun çıkmadı fakat dersler özenle hazırlanıyor ve çok emek sarf ediliyor o yüzden siteye üye olup takip etmenizi öneririm bir kereliğne dersi kopyalayıp alıyorum..

“Yazar: Mesut Müftüoğlu
Bir araba resmini ele alarak karakalem ile yapılmış izlenimi vermek Photoshop ile çok kolay. 1. CTRL + O ile araba resmimizi açıyoruz
2. Resmimiz renkli ise Image > Adjustments > Desaturate yolunu kullanarak siyah beyaz yapın. (Kısa yolu: Shift + Ctrl + U)3. Duplicate Edin.(CTRL + J)4. Image > Adjustments > Invert (CTRL + I)5. Layers bölümünden bu layerin türünü normalden Color Dodge olarak değiştirin.6. Filter > Blur > Gaussian Blur seçin ve Radius değeri olarak 2.4 Px verin.7. Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır:”
Derse göre benim seçtiğim zıbın kurabiyeler..

Gördüğünüz gibi el çizimine kolayca dönüştü..sizde buradaki kalıp resimlerini bu şekilde çizgiye çevirebilirsiniz..yada benim gibi kurabiye resimlerini bu yöntemle yazdırabilirsiniz..Kalıp ve pastacılık ticareti internette oldukça yaygın o yüzden kurabiye kalıbı diye ücretsiz olarak çizimler bulmak zor.Ayrca üzerindeki süslemeleri ve sunumu kalıp kadar önemli..

Arzu’nunda hafta sonu böyle bir çalışması varmış umarım biraz ilham vermişimdir..
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.