Blogspot ve WordPress

Annekaz
29 Mayıs 2011
Yorum Yok

wordpress

Blogspotla başlayan gayette güzel giden annekaz.com serüveni bir aydan uzun bir süredir mecburen wordpress’de devam ediyor. WordPress’e geçişin biraz acılı olduğını söyleyebilirim Maddi götürüsü bir yana, host ve tema sıkıntısı beni benden aldı.

Blogspttan WordPresse geçiş ile ilgili  pek çok mail alıyorum fotoğraflarım, eksiksiz konularım ve yorumlarım hatta RSS linkinin bile değişmeden geçmesi benim işim değil bu işlemleri benim için Volkan yaptı, kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü bir kere siteyi kökten silmeme rağmen üşenmedi bütün hataları düzeltti ve siteyi yarım günde eski haline getirdi.

 

Açıkcası annekaz.com teknik açıdan artık kendisine a emanet, tema konusunda pek lafını dinlemesem de ki bu konuda kimsenin lafını dinlemiyorum kendisine çok şey borçluyum dostluğu güven veriyor. Kendisi bu konuda uzman teknik destek ve SEO için kendisine sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Bu geçiş sırasından canımcım arkadaşım Ge-Ce’ye çok şey borçluyum benim için iki kere tema yaptı nazımı ve kararsızlığıma tahammül etti hala da ediyor :) Blogcuların yasaklardan sonra Wordprese geçmesi sırasında pek çok kişiye  tema yaptı çok sipariş aldığını biliyorum . Bu işte kesinlikle çok başarılı..

Şu anda blogspotlar açık kapanır mı kapanmaz mı bilemiyorum ama ben bu kapanıp açılmalardan çok etkilendim günlük 30 bine yaklaşan gösterimim bu aralar 9 binlerde, gidip gelmelerin sayfanın ağırlığının ve insanların alışkanlıklarını değiştirmeye çalışmanın çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

Geçmek isteyenlere aklında geçeyimmi geçmeyimmi diyenlere bir kaç önerim var.. WordPresse geçerseniz ve bir alan adınız yoksa size size godaddy’i tavsiye edebilirim ama host için asla. Host konusunda büyük sıkıntılar yaşadım hala yaşıyorum. Bu konuda okuduklarıma göre Hostgator çok iyi ben henüz geçmedim ama sıkıntılar devam ederse kesinlikle geçeceğim. Hostgator’da çalışan Türkler var  [email protected]’a mail attığınızda Sefa ve ya Fehmi bey aklınızdaki sorulara cevap vereceklerdir.

Bunu da seversin  Beklentilerim-Mim

1 centlik deneme paketini de deneyip kararınızı bu şekilde verebilirsiniz. Godaddy bana karışık geldi wordpress yüklemeyi de dahil her işi kendiniz yapıyorsunuz , hostgatör’de wp den wp ye taşınma işlemlerini kendileri yapıyorlar.

Bunun dışında tema beni çok yordu hala yoruyor. Aklımda güzel bir site yazdırmak var. WP  kullanımı çok kolay alıştım blogspottan daha gelişmiş ama blogspot aşkı içimde bitmiş değil hayalimdeki tema bu da değil güzel bir tema bulursam hemen satın alacağım. İşin manevi boyutuna gelirsen Digitürk’e Google’ devlete artık bu kapatmalarda kimin suçu varsa hakkım varsa helal etmiyorum :) en azından bunu söyeleyebilirim.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.