Çocuklar için örgü şapka modelleri

Annekaz
11 Ekim 2019
Yorum Yok

Şık olmak çocukların da hakkı, sevimli örgü şapkalarla kış ayları onlar için sıcacık geçecek. Sıradan örgü şapka modeller yerine bu sevimli çocuk şapkası örgü modelleri sizler için alternatif olabilir.

Tabi ki sadece şapka değil kız  ya da erkek çocuklarının kulaklarını sıcak tutacak  örgü saç bantlarını da size göstermek istedim. Çok basit  ve bir kaç saatte örülen bu modeller için değişik örgü teknikleri kullanabilirsiniz.

Haroşa ve selanik kullanılarak yapabileceğiniz bu saç modelleri için tığ teknikleri de kullanabilirsiniz bu sizin el beceriniz ve hayal gücünüze bağlı. Önce saç bandını örüp kulak kısmını çocuğunuza ölçerek tığ ya da şişle ekliyorsunuz. Temel saç bandı tamam şimdi geriye sevimli ayrıntıları yapmak kalıyor.

 

Bu harika modelde pembe renk yün iplik kullanılmış  kulak kısmına  beyaz yün iplik ve tığ işi  ile örgü tavşan yapılmış. Göz ve burun detayı işlenmiş..

Örgü şapka modelleri içinde en sevdiğim bu model oldu. İki küçük ayı arkadaşlıklarına şapka üzerinde devam ediyor. Pembe gül kurusu üzerine kahverengi ayılar çok yakışmış.

Buz mavisi örgü şapka üzerine yapılan burnu havuçlu kardan adam  çok sevimli değil mi? Bu şık örgülerin tamamı ETSY  https://www.etsy.com/shop/2mice sayfasındandır.

 

Bunu da seversin  Çekirdekli üzüm suyu..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.