Arkadaşlık bileziği nasıl yapılır VİDEO

Annekaz
11 Mart 2011
2 Yorum
Hiç modası geçmeyen dostluk bileziği Kızılderililer tarafından kullanılıyormuş, dostlarına sevdiklerine hediye vermeyi seven kızılderililer yerel motiflerini işledikleri takılarla anlaşmalarını dostluklarını süslerlermiş ve aynı bileziği takan kişinin birbirine ruhlarının daha yakın olduğuna inanılırmış. Taa o zamanlardan kalma bir takı “friendship” yapması çok kolay çok ucuz..
Etsy
etsy
Biz çocukluğumuzda telefon hatlarına çıkan görevlilerden yalvar yakar renkli tellerden alır takılar yapardık tabi o zaman “friendship”den falan haberimiz yoktu. Bilezikler için sentetik pamuklu ipler bağcıklar ve gösterişsiz boncuklar kullanılıyor en yaygın olanı makrome tarzında örgüler basit düğümlerle bile yapılıyor ama internette bu konuda yüzlerce video var kalpli bilezikler isimliler ve canlı renklerde olanlar çok moda.. Aşağıda çok değişik bir bilezik yapımı var. Youtube’de daha fazlasını bulabilirsiniz.
Bunu da seversin  Yorgandaki çiçekler
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. halime dedi ki:

    süperrr hemen yapacagım…
    sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim