Facebook hesabını böyle çalıyorlar

Annekaz
5 Aralık 2013
1 Yorum

Facebook sayfanızın güvenliği ile ilgili belki de hiç umursamadığınız onlarca yazı görmüşsünüzdür. Kesinlikle facebook sayfanızın güvenliğini önemseyin ve tüm güvenlik adımlarını yerine getirin. Özellikle cep telefonu ile doğrulama kodunu mutlaka etkin hale getirin. Çünkü ortalık facebook sayfası çalmaya görev edinmiş insanlarla dolu. Bunun için bilgisayarınıza program kurabilir sizi sahte facebook sayfalarına yönlendirebilirler nasıl mı  işte böyle.. Bu bana dün gönderilen bir mesaj mesaj da diyor ki benim hakkımda kötü şeyler yazıyorlar ve facebook sayfamı şikayet ediyorlar  inanmazsan gir ve bak  şeklinde … bu çok eski bir numaradır gördüğünüz gibi facebook sayfasının girişi tıpa tıp yapılmış siz url ye dikkat etmez ve aa niye facebook tan çıktım ki deyip bu sayfaya facebook şifrenizi girerseniz geçmişler olsun.

Facebook hesabını nasıl korursunuz?

Facebook sayfanızı ele geçirince ilk yapacakları şey şifrenizi değiştirmek olacaktır yönetici varsa onlar silinir ve facebook kişisel ya da grup sayfanızı tepe tepe kullanırlar. Kendi fotoğraflarınızı prn.. sitelerde görebilir arkadaşlarınızdan borç para yada kontör istemiş olabilirsiniz.. yani diyeceğim o ki facebook sayfalarınıza iyi bakın size gelen mesejlarda belirtilen linklere tıklamayın hadi tıkladınız hiç bir program indirmeyin facebook.com dışında hiç bir url ya da , şifre sayfasına facebook şifrenizi girmeyin.. cep telefonundan tabletten kullanıyorsanız kodmatik kullanın , masa üstü ya da laptop kullanıyorsanız cep şifresini etkin hale getirin arada  bir şifrenizi değiştirin şifrenizi kolay karakterlerden ardışık rakamlardan ya da doğum günlerinden vs seçmeyin..

kopya-face

Adres satırına dikkat!

Bunu da seversin  Porselen demlikten şekerlik
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. sevil nur dedi ki:

    ben eposta adresimi kaldırdım kaldırdıktan sonra çıkış yaptım yaptıktan sonrada böyle bir eposta adresi bulunamamaktadır diyo nasıl e posta adresimi değiştirerek aynı faceme giriş yaparım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim