Kapalı Pizza

Annekaz
20 Haziran 2011
1 Yorum

Kapalı-pizza

Pizza dünyanın en sevilen yemeklerinden yüzlerce çeşidi var bu da kapalı olanı klasik pizza dan pek farkı yok. Kapalı olduğu için özellikle iç malzemeleri daha yumuşak olacaktır. O yüzden tercih edilebilir.

pizza hamuru

Pizza’nın tarif edilecek tek kısmı belki de hamuru yarım kilo un bir paket kuru maya 10 gr.tuz ve hamuruna 1 çay bardağı zeytin yağı ve ılık su ile.. yoğurulan hamur mayalanır ve yarım santim açılıp üzerine istenilen malzeme eklenir. Pizza salçası için bazıları ketçap kullanıyor ama ben pek sevmiyorum iki kaşık salça iki diş sarımsak karabiber tuz ve biraz da su karıştırılıp fırça yada kaşık ile açılan hamurun üzerine sürülür. Sonrası artık size kalmış. Pizza da  seçenek çok vejeteryan pizzalar tavuklu ve ya mısırlı pizzalar aklınıza ne gelirse Yukarıdaki kapalı pizzanın nasıl yapıldığı ise adım adım aşağıda görebilirsiniz..

 

Fotoğraflar: squidoo.com/homemade-calzone

 

Bunu da seversin  Şu hamurundan Totoro yapımı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim