Kaşık çikolata

Annekaz
29 Ocak 2010
1 Yorum
Bu tekniği yılbaşından hemen sonra başka bir sitede görmüştüm yazık ki sitenin adı aklımda değil ama tekniği uyguladım daha doğrusu uygulamaya çalıştım. Uygulamada plastik kaşıklar erimiş çikolata ile kaplanıyor marşmelov bonibon hindistancevizi fındık fıstık ile süsleniyor hem bu şekilde yeniliyor hem de kahve sahlep sıcak çikolata karıştırılarak işlevsel bir kaşık haline getiriliyordu.

 

Çikolataya batırılmış kaşıkları yapmak çok kolay çocuklarla tatilde yapılacak eğlenceli ve lezzetli aktivitelerin başında gelebilir bizimkiler bayılarak yaptı bayılarak da yediler ..Kaşık çikolataların yapımı gerçekten çok kolay ilk önce yukarıdaki malzemeleri ediniyorsunuz daha sonra

Benmari usulü ya da mikrodalgada ( düşük ısıda ) çikolatayı eriyip kaşığı çikolataya bandırıyorsunuz yağlı bir kağıdın üzerine koyup üzerini şekerlemeler yada marşmelovlarla süslüyorsunuz. Hepsi bu  :)

Bunu da seversin  3 Boyutlu kalp
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ANALI KIZLI HER TELDEN dedi ki:

    ayyy gerçekten çok hoş olmuş ellerinize sağlık kızım biran önce büyüse de bizde yapsak beraber böyle şeyler :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim