Kekik kokulu mis gibi ayran

Annekaz
4 Temmuz 2008
2 Yorum

Bu sıcaklarda en sağlıklı içeçek kesinlikle ayran koladan zaten pek hazetmem birde bu sıcakta yapış yapış nasıl kola içilir anlamayan birisi olarak favorim Ayran.

Şöyle yoğun kıvamlı içinde buz küpleri olan bir ayran nasıl da güzel gider ayranı tarfi etmeyeceğim :) ama içine şöyle 2 damla fazla değil cidden sadece 2 damla kekik suyu katın o ayran başka bir kokuda başka bir tatda oluyor hele köy havasını tatmış oralarda bir süre yaşamış birisi içiyorsa daha bir başka hoşuna gidecektir.

Bu arada kekik suyu ile ilgili bir şey söylemeliyim mide yanmalarına şıp diye iyi gelen bir içeçek ama mesela meyve suyuna 1 çay kaşığı falan katılıp içilmeli yada ayrana yada öylesine 1 çay kaşığı yanmalara yetiyor..en azından bizim evde başka bir rahatsızlığınız yoksa sanırım bu miktarda zararsız olsa gerek..Bu arada fotoğraf flickr..

Bunu da seversin  Örgü Çiçek Broş
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Esra :) - kadincablog.blogspot.com dedi ki:

    yediklerimize itiklerimize böyle şeyler eklemeliyiz. farkında olmadan şifalı şeyler yapmış oluruz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim