Mutfaklar yerleşim çok önemli

Annekaz
21 Mayıs 2014
Yorum Yok

İnşaat sektörü mevcut arsalar üzerine bazen öyle değişik mimari yapılar ve projeler hazırlarlar ki estetikten yoksun, her malın bir alıcısı olur mantığı ile binalar yapabiliyorlar.

Büyük ve gösterişli evlerin hanımlar için ilk önemli yeri mutfak ve banyosudur. Özellikle gününün çoğu zamanını geçirebildiği mutfak ne kadar güzel, düzenli ve kullanışlı olursa, mutfakta geçirilen vakit ve yapılan işten alınan zevkte o oranda artar.Bu yüzden klasik alışılagelmiş müteahhit tarzından çıkıp da artık projelere iç mimar ve kadın eli değdikçe yeni binalar da bir o kadar güzel ve kullanışlı oluyor. Hatta binaların albenileri artıyor.

Uzun yıllar ekonomik krizlerle boğuşan ülkemizde ev sahibi olmak zenginlik belirtisi idi ve evi olanlar şanslı sayılırdı. Ama şimdilerde yeni konut alanlarının artması, toplu konut projelerinin çoğalması ev alabileceklerin sayısını artırdı.

Ev sahibi olma duygusu ile alınan ilk evler maddiyat açısından biraz daha küçük ve haliyle ucuz olduklarından evin her hatası veya kullanışsızlığı sineye çekilir. Zaten uzmanlarda ev almanın parası yeterli olmayanların da bu şekilde olmasını öneriyor.Alınan evin borcu bittiğinde daha iyisini alma zamanı geldiğinde artık tercihlerin belirleyici olduğu evlere bakılması gerektiğini söylerler..

Ama bütün bunların yanında ev bu şekilde olabilir ama içine yapılan standart malzemelerin yerleşimi yapılırken de bu tip evlere özen gösterilmez. Mesala mutfak dolapları, tezgahları, pencereler, yer döşemeleri velhasıl her malzemeler kalitesiz kullanılır.

Mutfak dolaplarının kullanışsızlığı, bulaşık makinesinin yeri, evyelerin kullanışsızlığı, bataryanın ve musluğun evye ile uyumsuzluğunu yazmaya gerek bile yok. Özellikle bu tip ev alacaklar bu hususlara en azından dikkat etsinler..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim