Pahalı makyaj malzemeleri ile ucuz makyaj malzemeleri arasındaki fark?

Annekaz
19 Nisan 2014
Yorum Yok

Güzellik, kozmetik ve bakım bloglarından takip ettiğim kadarıyla makyaj malzemeleri ucuz değil daha doğrusu ben öyle zannediyordum çok fazla makyaj ve bakımla aram olmadığı kesin son 1 yıldır kızlar sayesinde makyaj malzemeleri kullanmaya daha doğrusu tanımaya başladım.

Kozmetik blogları bizlere en iyi makyaj malzemelerini tanıtırken pek çoğu fiyatları hakkında bilgilendirme yapıyor alın ya da almayın diyor bu yazılar bizim gibi makyaj ve kozmetik dünyasının pek de içinde olmayan kadınlar için yol gösterici ama bazen öyle ürünler tanıtılıyor hani almak için bütçenizi zorlamak zorundasınız. Ben bir ojeye 25 lira vermem mesela ki bu normal sayılabilecek bir fiyat. Ya da bir dudak parlatıcısına 150 lira vermeyi içime sindiremem tıpkı bir çantaya 1500 lira vermeyeceğim gibi olsa da vermem..

Sağlık başka  bir konu dünyada sağlık kurallarına uygun uluslararası ürün satan pek çok kozmetik firması var. Tanıtımlara ise lafım yok bir ürünü çok beğenip fiyatı uçuk da olsa aldığım olmadı benzer daha uygun fiyatlısını aldım. Ucuz ürünler öneren indirim fırsatları sunan kozmetik ve bakım indirim fırsatlarından haberdar eden blogları çok daha sevimli buluyorum.

Ben bunları düşünürken İngiliz bir kozmetik ve bakım blogcusu kadın ucuz ürünlerle pahalı ürünler arasındaki farkı araştırmış.

makyaj

 

Britishbeautyblogger.com‘un yazdığı yazı dailymail‘e konu olmuş. 650 den fazla yorum almış yorumların çoğu acımasız önce banyo yapsın diyern de var makyaja değil estetiğe ihtiyacı var diyen de  Ha bir de şu var illa makyaj ve kozmetik bloglarının sahibi hep genç ve güzel kadınlar mı olacak? Ya da harika muhteşem kozmetik blogu yazarları hep genç mi kalacak? konuyu dağıtmayalım İngiltere ortalamasına göre  48 liralık bir makyaj malzemesi oldukça ucuz.. 555 liralık malzemeler arasında neler var..

Bunu da seversin  Sabit Yağ ve Uçucu Yağ Nedir? Farkları Nelerdir?

555 liralık makyaj malzemesi: 156 ingiliz sterlini..

YSL Babydoll Kiss & Blush, £ 27 – 96 lira

Estee Lauder Re-Nutriv 225 lira

Dior Rouge Dior Ruj 92 lira

Chanel Les 4 Ombres Palette 142 lira…

Bu markaların fiyatları Türkiye’de daha farklı..

48 liralık makyaj malzemesi

The ONE Foundation, 14 lira

Vivid Cheek Lacquer 10 lira

Revlon Amazing Care Lipstick 10 lira

Revlon Redemption Palette 14 lira

16 ve 14 yaşındaki kızlarımın da makyaj ve kozmetik blogları  var bir hevesle açtılar ne kadar nereye kadar gidemem bilemiyorum ama bu konu dikkatimi çekmişti. Biliyorsunuz kırmızı ruj modası var ve tonunu çok sevdiğim bir ruj gördüm ve satın aldım oldukça uygun gerçekten güzel bir ruj ama fiyatı hem ucuz hem de öyle tanıdık bir marka değil. Kızım ruj konusunu blogunda pek açma taraftarı değil.. nedeni malum tanınmayan bir marka olması ve tabi ki fiyatı.. illa pahalı markalar yazılacak diye bir kurak yok galiba.. ki ülkede Watsons gibi ucuza bir dünya marka satan bir zincir varken..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.