Pullardan tablo

Annekaz
24 Şubat 2011
3 Yorum
Pullardan tablo çalışmasını daha önce de görmüştüm Çok basit bir desen olmasına rağmen duvarda çok şık duruyordu, o zaman fotoğrafını çekememiştim ama geçen gün bu haberi görünce mutlaka size de göstermeliyim dedim. Çeşitli pullar strafor üzerine (köpük) sabırla iğneleniyor. Tabi önce uygun desen çizimi yapmak lazım. 
Fotoğraftaki sergi Bayraklı Attaroğlu İlköğretim Okulu Özgün Resim Sergisi’ndeki eserlerden . Yukarıda gördüğünüz çalışma Vali Mustafa Cahit Kıraç’a özel bir çalışma. Uzaktan ayrıntıları çok belli olmuyor ama yakından detayını aşağıya ekledim. Bu eserlerin çoğu Öğrenciler ve resim öğretmenlerinin emekleri ile çıkmış. Evlerine böyle şıkır şıkır sanat eserleri kazandırmak isteyenleri için işte ilham kaynağı..

Tablo görüntüsü detay

 Böylesi bir tablo çalışması için ise gölgeleme yada posterizasyon yapmak lazım bu işlemleri fotoğraf üzerinde buradan, yada  buradan yapabilirsiniz.

Bunu da seversin  Online dekor ve renk kombinasyonları
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. Siyah Süt dedi ki:

  çok güzelmiş ilk defa görüryorum böyle bişi yapılabilir aslında..

  bu arada herkesi bloğuma beklerim sevgiler :)

 2. ibrahim özbakir dedi ki:

  Pullardan tablolari babamimin amcasi yapardi bircok sergilerde resimleri vardi 70li yillarda rahmetli Feyzi Özbakir.

  • Cannur Kesebir dedi ki:

   Merhaba, siz beni tanimazsiniz …ve ben sizi tanımam ama anneannem 60senelerinde Firin Sokak’da yaşıyordu, Feyzibey ve Müjganhanım komşumuzdu! Ben Inci ablayı taniyordum ve kızıyla (Nesrin) oynuyorduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim