Reklamlar hakkında

Annekaz
20 Şubat 2009
28 Yorum


Geçenlerde başka bir blogda sanıyorum bana istinaden “sağda reklam solda reklam” şeklinde bir eleştiri aldım ya da ben öyle sandım ama her durumda bir açıklama yapmak istiyorum.

Efenim iyi sayılabilecek, düzenli maaşlı bir işim var öncelikle onu belirteyim eşiminde desteğiyle uzun yıllardır kendi paramı kazanıyorum. Örgü makinamız vardı (gerçi hala var da kullanmıyoruz) uzun zaman sipariş aldık ördük işledim diktim sattım vs.. Çocuklar da elden çıktıktan sonra düzenli olarak hep kendi paramı kazandım. Uğraş verdim ağladım hasta oldum sinir krizleri geçirdim ama hiç bir zaman pes etmedim. 1 yılı aşkın zamandır da Anne Kaz var, Anne Kaz maddi amaçlarla açılmadı hala da öyle değil ekmeğim suyum burdan gelmiyor Zaten bir blogla da bu bile mümkün değildir. Fakat gelin görünki adsense hesabım var e eklemeyim mi? Bütün blogcuları özellikle hanımları göz önüne alarak yeni reklam seçeneklerini denemeyim mi? Bu zamanda dünya ekonomik krizle sallanırken sitene neden bu kadar reklam ekliyorsun diyen zihniyete gözlerini aç ve etrafına iyi bak derim ben. Bakarsınız yarın hepsini kaldırırım bakarsınız başka reklamlar denerim..Siz de deneyin en kazançlısını bulmaya çalışıyorum. Bankadan parasını bile çekmiyorum. Çoğalsın altın fonu alcam efendim :D

Ayrıca belirtmek isterim, Para için uğraşsaydım 10 marifet’in aktif üyelerinden biri olurdum zira şu durumda bile bir 25 lira=) almışlığım var onu da çocukların vitaminine yatırdım. Eğitimlerine katkıları oldu. Herkese bol kazançlar diliyorum..

Bunu da seversin  Kim bu Kadın?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (28)
 1. araba-cı dedi ki:

  Epeydir Reader’den okuduğum için bilmiyordum. Reklamlar o kadar rahatsız edici değil. Beğenmeyen için köşede bir X duruyor zaten.
  Tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz. Adhood nasıl mesela?

 2. içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki:

  canı gönülden desteklerim…bu tür emeklerin sembolikte olsa bir karşılığı olması insanı eminim mutlu eder diye düşünüyorum…
  bilmiyorum hatırlarmısınız size bahsetmiştim bizim çok güzel bir işimiz,iyi standartlarda bir yaşantımız vardı.şu an hepsini kaybettik.işin açıkçası bu iş için yeterliliğime bilsem bende yapmak isterim.
  başarılar ve hayırlı kazançlar dilerim…

 3. derya dedi ki:

  Canım günaydın harikasın bende boş
  durmayı hiç sevmem.Ama sanırım ticari
  şansım yok.Yaptıklarım çok beğeniliyor ama müşteri çıkmıyor:))
  Bende adsense için başvurdum uygun görmediler anlamadım neden neyse sabah sabah başını ağrıtmiyim,kocaman sevgiler…

 4. Anne Kaz dedi ki:

  çok teşekkürler :)

  ben bi rapor yayınlayacağım tabi kendi ziyaretçi oranıma göre adsense şu kadar veriyor hepsiburada bu kadar veriyor diye bi denemedğim gitti gidiyor kaldı birde şu kelimelerin içine gömülen link reklamlar..onları da deneyim adhood da dahil toplam bilgi vereceğim inş :)

 5. nrhnmrl dedi ki:

  hayat o kadar zor ki hele şu zamanlar daha bir zor herkes kendi yaşadığını bilir para kazanmak ayıp değil kötü bir iş yaparakta kazanmaya çalışılmıyor ki 10marifettede aktif olun lütfen neden çocuklarınızın başaka ihtiyaçlarınıda karşılamayasınız ki hırsızlık yapılmıyor ya hayırlı bol kazançlar dilerim.Allah bereket versin :=)

 6. HobiCafe dedi ki:

  Benim de bir çok reklamım var,ben de senin de söylediğin gibi en kazançlısını bulmaya çalışıyorum.eğer bir işte emek harcıyorsan minimum düzeyde bile olsa bir karşılık bekliyorsun.Allah hayırlı kazançlar versin..

 7. sesiber dedi ki:

  Kendi sitenizle ilgili yazdıklarınız elbette sizin tekelinizdedir ama çok para kazanmak isteseydim 10 marifetin aktif bir üyesi olurdum demişsiniz. Ben 10 marifetin aktif üyesiyim ama öyle büyük paralar kazanmadım. En önemlisi de 10 marifette çok para kazanayım diye aktif üye değilim. Benim de kendime ait oldukça tanınan 4 yıllık bir sitem var. Teklif edilmesine rağmen reklam almadım. Blogumdan bahsetmiyorum oraya da reklam almadım. Görüntü kirliliği olduğunu düşündüğüm için.Aç gözünü bak derseniz; ne kadar açarsak açalım bir site ya da blogdan kazanacağınız azami para bellidir. Kaldı ki gerçekten sanatla, tasarımla ilgilenen insanların çoğunluğu bunu para için değil aşkla yaptıkları için genelde bu meziyetlerinden para kazanmazlar, öyle bir dertleri de yoktur.Kaş yaparken göz çıkarmayalım.

 8. Bal küpü dedi ki:

  Bu reklamların ne kadar kazandırdığı hakkında bir bilgim yok, ama bloguyla para kazanmayı isteyen insanlar da olabilir ne zararı var, senin de özellikle bayanlar için bunun en güzel yolunu bulup, paylaşacağını tahmin ediyorum.
  Sonuçta bir zaman ve enerji taşıyor sayfaların ben arada reklamlarına da tıklıyorum hem :)

 9. GeCe dedi ki:

  öncelikle azmin ve çalışma disiplinini gayet iyi biliyorum. Reklam konusuna gelince istemeyen zaten onları görmez,ama diğer kişilere de engel olmamalı. Aslında herkes bloguna koysa hepimiz birbirimize destek olsak güzel olurdu. 10 marifetten ise kazanmak bence mümkün değil, aylardır daha 10 dolarım olmadı ki ben zaten para kazanıldığını bilmeden üye olmuştum. Şu günlerde üye sayısı acayip artmış olduğu için kişiye düşen pay da yok denecek kadar az. Bence bu işten karlı çıkan pilli grubu ama onlar da fikir babaları olması nedeniyle hakediyorlar belki de

 10. Anne Kaz dedi ki:

  :) çok teşekkürler

  olumlu olumsuz gelecek her türlü yorum benim için çok önemli. Ben hala bir sitenin sanat ya da tasarım içeriği sunması fark etmez belli bir ziyaretçisi varsa para kazanabilmesi gerektiğini savunuyorum ki adsense olmasa blogculukda internette bu kadar özgün ve bol içerik olmazdı.Tasarımlarını yazılarını el emeklerini sunan insanların bunları daha iyi noktalara getirmek daha kaliteli işler yapması için ne bileyim en azından gidip kurdelesini kumaşını alması bile sitesinin içeriğini geliştirir, zenginleştirir buna sadece maddi çıkar sağlamak denmese gerek.

  10 marifete gelince, aldığım meblayı yazdım 10 marifette ne kadar aktif olduğum da ortada kazanılan ücrette ortada pilli grubu bu konuda pek çok eleştiri alıyor kötü niyetli olsaydım yeri gelmişken bunlara da değinirdim.Pek çok hanım sizin gibi 10 marifete ürünlerini sunmak için aşkla herhangi bir maddi kaygı duymadan , beklemeden aktif oluyor zamanını harcıyor bu reklam yazısı içerisindeki tek bir paragraftan 10 marifet üyelerinin maddi beklentiler içinde olduğunu anlamını çıkartmanız beni üzer. Konu internetten kazanılan paralar kazanma yolları ve reklam açıklaması kabul edin ya da etmeyin 10marifette bunun bir parçası, özellikle kadınlar için. Belki bu yazı sayesinde 10 marifetten para kazanabileceğini ilk defa duyan hanımlarda olacaktır..Kısaca; amacım göz çıkartmak değil :)

 11. mısra dedi ki:

  blogdaki reklamları çok doğal karşılıyorum,ayrıca en az reklamlı bloglardan bence Anne Kaz.Harcadığın emek ve zaman için teşekkürler sevgili Anne Kaz…

 12. sesiber dedi ki:

  Pilli grubunu savunmak gibi bir misyonum yok. Ben eğlendiğim için oradayım. Gerisi de beni ilgilendirmez zaten. Bu konuda yorum yapamayacağım. Alan memnun satan memnun zaten. Marifete üye olurken buradan para kazanıldığını ben de bilmiyordum. Üyelik sırasında hesap numarası sorulunca bir müddet askıya aldım hatta. Ben sizin yazdığınız ” çok para kazanmak istesem marifetin aktif üyesi olurdum” sözünüze istinaden, üzerime alınarak yorum yazdım. Benim şahsıma yazmadığınıza eminim ama bu tarz bir yaklaşım da beni ve benim gibi düşünenleri üzer, o zaman da amacınız öyle olmasa da,art niyetiniz olmasa da göz çıkartmış olursunuz. Hatta 10 marifetten çok paralar kazanıldığını zannedip, kişilerin fazla beklenti içine girmesine de sebep olursunuz. Bunu düzeltmek istedim.
  Reklam konusundaki görüşleriniz mantıklı ama sizin mantığınıza göre mantıklı. Bloga ilk günler reklam aldım, baktığımda daral geldi görüntüden. Şu an için ben görselliğe daha çok önem veriyorum. İleride bloga reklam alıp almayacağıma şimdiden garanti veremem. Sadece göz yorduğunu düşündüğüm için şu anki fikrimle düşünmüyorum. Zaman ne gösterir bilinmez.
  İyi çalışmalar ve güzel bir gün diliyorum.

 13. mısra dedi ki:

  dünya kadar boş vaktim var, bi meşguliyet bulup birikimlerimi değerlendirmek istiyorum. Hiçbişey yapamamak ve körelmişlik duygusu canımı sıkmaya başladı.Pillinetwork’e üye olmak istiyordum tavsiye edermisiniz?Sevgiler…

 14. Anne Kaz dedi ki:

  Tabiki tavsiye ederim 10 marifette çok güzel arkadaşlıklar ve paylaşımlar var ben en yakın arkadaşımı 10 marifet sayesinde edindim. Hele boş vaktiniz var ve el sanatları ile uğraşıyorsanız hiç durmayın. Kazancı yüksek olmasa da yine de elbete bir miktar var üstelik 10 marifet çok iyide bir tanıtım aracıdır el işlerinizi blogunuzda çok fazla kişiye ulaştıramayabilirsiniz ama 10 marifet hem yurt içinden hemde yurt dışından takip edilen bir sitedir :)sitenizi de böylece daha çok kişiye tanıtır..

 15. Harun dedi ki:

  Arkadaşlar,
  Annekaz severek takip ettiğim bir site… Algıda seçiciliği çok güzel yakalıyor..Onu benzersiz kılan özelliğide bu zaten…

  Reklam konusuna gelince samimi olarak şu soruyu bi kendinize sorun. Yürürken yerde 1 TL görseniz kim almaz?

  Madem vaktinizi nette geçiriyorsunuz, madem bu işlere vakit harcayıp emek veriyorsunuz bırakın sanal dünyanın sizi ödüllendirmesine izin verin…

  Google reklamları rahatsızlık vermek üzere hazırlanmaz.Hatta aklınıza gelmeyen fikirlerin anahtarıdır.Benzer kelimeleri benzerleri ile kıyaslayarak alternatifleri size sunar..

  Kısaca ben Google Adsense’den binlerce TL kazanan insanlar tanıyorum ve biliyorum..En yüksek alan arkadaşım ise aylık 7 bin TL…

  Şaka gibi değilmi..

  Eee o zaman sizin abartısız aylık 200-300 TL kazanmanız çok kolay..Yalnızca yapmanız gereken sitenizi düzenli olarak güncellemeniz..Çünkü google rotbotları en çok güncellenen ve yeni veri girilen sitelere öncelik verir…

  Hadi bakalım kolay gelsin

 16. SeDda dedi ki:

  blog senin blog, ister reklam koyarsın koymazsın sadece seni bağlar.. Gelenler de zanneiorumki reklamlara değil,acaba bugün neler var sitede die geliyordur..ya da ben öyleyim…
  Kısacası kimseyi bağlamaz..

 17. Nur Kılıç dedi ki:

  Merhabalar, size ve harun beye katılıyorum burada para kazanmak gibi bir olanagımız varsa neden olmasın mesela bir internet faturamız bile ödense bize minik bir katkıdır ayrıca gece nin söylediklerine de katılıyorum şöyleki ben mesela bir kişinin sitesindeki bir fikirden faydalanmışsam mutlak ve mutlak reklamlarına tıklıyorum arkadaşlarımın sitelerinde reklam varsada aklıma geldikçe tıklamayı huy edindim bundada bir zarar yok.
  Ayrıca bu işte cok güzel paralar kazananlar mesela bir dönem kaynım….
  Ama şunuda söylemek isterim anne kaz hanım kaynım aynı şekilde bir süre parasını adsensten cekmiyordu sonunda birikmiş olan yüksek bir meblagı alamadı malesef sizde paranızı tutmayın orada derim. seviler…

 18. elisisaati dedi ki:

  bu blogun reklam alması neden rahatsız etmiş anlamadım doğrusu benimde blogum var ve blog açmadan önce keşfettim anne kazı çok hoşuma gitti yazıları olsun eserleri olsun tek kelimeyle harika.sonuçta her emeğin bir karşılığı olmasından yanayım ayrıca hiçte göz yoran reklamları yok ben girdiğim sitelerde reklamlara tıklıyorum kazanacakki daha iyi hizmet sunacak beğenmeyen bakmasın öfff çok canım sıkıldı boş verelim arkadaşım bence çok hoş bir siten var tam gaz yola devam

 19. aysece dedi ki:

  Sevgili Annekaz, bu nasıl bir zihniyettir anlamadım gitti. Bu resmen kedi ve ciğer hesabı gibi geldi bana. Diğer arkadaşlarında dediği gibi, istemeyen reklama bakmasın. Neyse sizi böyle şeylerin yıpratacağını zannetmiyorum, eminim bilgi açısından bunu bize söylediniz. Herşeyi olduğu gibi bunuda paylaştığınız için teşekkürler. Siz çok güzel bir çizgidesiniz, aynen devam…….

 20. frambuazlı ruh pastasıyım dedi ki:

  reklamlı olsun olmasın, cok keyifli bir sayfan var. harikasın.. nasil istiyorsan, öyle davran, kazan ya da kazanma onemli degil, bizi habersiz bırakma yeter:))

 21. içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki:

  sevgili anne kaz,adhood’dan bahsetmiştin.Şimdi ben bunu tıklayıp inceledim.Çokda tecrübem yok ama yayıncıdan fatura kesmesini istiyor yanılıyormuyum? mesela bloglar reklam alabiliyormu acaba buradan? alsak fatura işi ne olucak?vaktin olursa yazarmısın?

 22. Betül dedi ki:

  annekaz, bloğun tartışmasız 1 numero, şahsen ben, çok fazla gezmediğim için, çoğu şeyden senin sayende haberim oluyor, ayrıca kişisel yorum türü postlarını da keyifle okuyorum.

  reklam konusuna gelince, neden olmasın, güzel bir şey, özellikle “blogcu”da hatunların organize gruplar oluşturup, düzenli olarak, birbirlerini destekleyerek, acayip paralar kazandıkları bana gelen duyumlar arasında.:)

 23. KelebekGibi dedi ki:

  Ben senin sayfani cok begeniyorum reklamlar hic rahatsizlik vermiyor bana sevdigim diger bloglarda da ekleyen kisiler niye eklemis acaba, yahut burdan kazanc bekliyor diye düsünmüyorum bile, isteyen uygular bakar dener, yani illa kazanc icinde yapilmaz belki bir merak acaba gercekten ödüyorlarmi, ya da nasil kazandiriyor gibi sorularin yaniti bulunabilir.
  Ekleyin arkadaslar bu ortaya sunulmus bir hizmet yani, eklemek istemeyende dirdir etmesin, kimseyede karismasin.
  Sevgiler Anne Kaz :)

 24. DÜN-BUGÜN dedi ki:

  Kıssadan hisse!Meyve veren ağaç taşlanırmış…
  Uzun zamandır beğenerek izliyorum.Gerçekten çok bilgiler alıyorum,faydalanıyorum.
  Yolun açık olsun kardeşim!

 25. Anonymous dedi ki:

  Kendime ait bir bloğum yok ancak annekaz'da gördüğüm bir çok konuyu annekaz'dan sonra başka bloglarda ya da alıntılarda görüyorum.Bu konu üzerine tez hazırlayan bir arkadaşım sayesinde öğrendim annekaz'ı..

  Dediğine göre Türkiye'nin en aktif ve üst sıralarda bulunan bloglarından..Zaten sağ tarafta bulunan konularının içinde kayboluyor insan…Herkese her arayana bir şeyler sunmuş..

  Ve aklıma dahi gelmeyecek bir çok fikrin önünü açıyor annekaz…Dediğine göre bu kadar işinin gücünün arasında böylesine başarılı bir blog yönettiği içinde her türlü övgüyü hakediyor.

  Blog dünyasına giripte birkaç konudan sonra boşverenler işin kolayına kaçıp saldırmakta bulunabilirler..ama bana sorarsanız (sorduğunuzu farzediyorum :>)) ) marka olmak yolunda hızla ilerliyor.

  Reklam konusuna gelince….

  Kimse kendini kandırmasın..Net dünyasının uğraşlarının en büyük amacı para üzerine dönüyor.

  Her yüz siteden 95'inde reklamlar döner…Google blog hizmeti alanları ücretsiz hostluyor şimdilik..Paralı yapsında görelim kaç blogcu kalıyor meydanda..

  Eğer hâlâ reklamlardan rahtsız olan varsa televizyonda izlemeyin o zaman.60 dakikalık dizide 90 dakika reklam var..Amaç topluma hizmet, bilinçlendirme, eğitim hikaye…

  Annekaz doğru yoldasın devam et..

  Sevgiler ODTÜ'den Sezin

 26. DÜN-BUGÜN dedi ki:

  Haklısınız …Kim ne derse desin Anne Kaz siz yolunuza devam edin..Ben çok memnunum .Memnun olmayan sayfaya bakmaz olur biter..Yolun açık olsun…

 27. analı kızlı her telden dedi ki:

  canım benim birşey sormak istiyorum bu bloglar aleminde yeniyim henüz blogumu açtığımdan beri bende reklm almaya uğraşıyorum fakat bir türlü beceremedim google hesabımın olması yetmiyormu bana ayrıntılı yazabilirsen sevineceğim

 28. Anne Kaz dedi ki:

  adsense ise illa google hesabı gerekmiyor fakat uzun zaman cevap vermiyorlar yada reddediyorlar adsense almak eskisi kadar kolay değil sanıyorum..

  bu durumda hepsiburada ve diğer reklam seçenekleri aktif bloglarda şimdilik en iyi seçenek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.