Sinangil Domatesli İtalyan ve Alman ekmeği

Annekaz
30 Ağustos 2010
Yorum Yok

Geçen hafta Sinangilden Dünya ekmekleri paketi geldi. Bu bloggerlara gönderilen bir tanıtımdan ziyada başka bir etkinlik vasıtası ile gönderilen bir paketti.

İçinde İtalyan domatesli baharatlı, Alman esmer ekmek, Arap arpa ve Rus çavdar ekmek karışımları vardı. Geçen gün domatesli baharatlı italyan ekmeği ve Alman Esmer ekmek tariflerini denedim. İkisi de yumuşacık oldu. Alman esmer karışımın içinde çekirdek, keten tohumu çavdar olduğu için çok beğendim tok tutan gayet esmer bir ekmek oldu fotoğrafta gördüğünüz koyu renk büyük dilim Alman Esmer ekmeği, diğeri de küçük küçük yaptığım İtalyan Domatesli ekmek, içinde malzemesi bol kuru domatesleri sarımsak ve diğer baharatlar var itiraf etmeliyim bu karışım bana bir ekmek için çok baharatlı geldi ama bu ekmeği de çocuklar sevdi.

Sanıyorum içindeki domates kurularını beğendiler üstüne salça krem peynir sürüp sahurda tükettiler. Rus çavdarlı ve Arap arpa’yı da bayramda misafirlere ekmek çeşitliliği olarak yapmayı düşünüyorum bakalım. Bu arada internetin en iyi yönetilen markalarından birisi olan Sinangil‘e de teşekkür ederim :)

Bunu da seversin  Bebek emzirme önlüğü
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim