Tavuk terbiye ( yumuşacık mangal ve ızgaralar için)

Annekaz
9 Eylül 2020
Yorum Yok

Tavuk dünyanın her yerinde çok sevilen bir protein  kaynağı. Tavuk ile ilgili yüzlerce belki binlerce tarif vardır ama tavukla ilgili ciddi bir lezzet sıkıntısı var. Tavuk  özellikle  çiftliklerde 50 günde yetiştireln tavukların tadı malum kuru ve tatsız.  Tavuğu tatlandırmanın en güzel yolu iyi bir tavuk terbiyesi ya da muhteşem bir  tavuk marine tarifi.

TAVUK TERBİYESİ İLE YUMUŞACIK LEZZETLİ TAVUKLAR

Size vereceğim bu tarif ile tavuklarınız o kadar lezzetli olacak ki misafirleriniz sizden tarifini isteyecek. Bu tarifle terbiye ettiğiniz tavuklardan istediğiniz tavuk yemeği yapabilirsiniz. İsterseniz una bulayıp kızartın isterseniz mangal yapın. İsterseniz sebzeli bir yemek yapın sadece yapacağınız tarife göre bir kaç püf noktasına dikkat etmeniz gerek.

TAVUK TERBİYESİ TARİFİ

2 adet Tavuk yumurtası

1 kaşık hardal

1 kaşık nişasta

1 kaşık tuz

1 kaşık karabiber

Yarım çay bardağı sıvı yağ

Tüm malzemeyi karıştırın. İçine etinizi atın. Kapağını kapatıp 1 gece bekletin. Bu tarif bu şekli ile direk kızartılabilir  ya da sıvısının fazlası sıyrılıp mangal ateşinde ya da tavada ızgara yapılabilir. Sebzeli tarifler için tavukları daha büyük kullanıp yıkayıp kurulamak gerek. İtiraf edeyim  bu tavuk terbiye tarifi ile en güzel kızartma yada ızgara oluyor.

Şimdiden afiyet olsun..

 

 

Bunu da seversin  Domatesli hamur kızartması - içli pişi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim