Yeni yılın göz makyajları

Annekaz
25 Aralık 2019
Yorum Yok

Yeni yıl ile birlikte değişimler kaçınılmaz. Adı üzerinde yeni yıl yenilenmek isteyenler için, yeni başlangıçların miladı olarak adlandırılır. Öyle aman aman  değişimlerden bahsetmiyorum. Ama güzel bir göz makyajı ile dünyaya daha güzel bakabiliriz.. Temennimiz bu yönde.

İşte size yakışacak göz renginize göre yapacağınız göz makyajları ve renk tonları..

Göz rengine göre makyaj ve far seçimi

Gözler vücudumuzun en manalı ve öne çıkan organımız. Onun güzelliğine ne şarkılar yazılmamıştır, sürmelerine ne diller dökülmüştür.

En doğalından ve en uyumlu göz makyajı ile gözlerinizi daha dikkat çekici ve ön plana çıkarabilirsiniz. Göz rengi yeşil olanlar, göz rengi mavi olanlar göz rengi kahverengi olanlar ve göz rengi siyah olanlar…. Kısaca bütün göz rengine makyajınızı bilmek, gözlerinizi ön plana çıkarmak için hangi renk tonunu kullanacağınızı bilmek sizi daha güzel, gözlerinizi daha anlamlı bakar hale getirecektir.

Kahverengi gözler için göz makyajı

Kahverengi göz rengine sahip olanlar derin mor rengi denemeliler. Ya da altın bronz renkleri denemeliler. Makyajlarını bu şekilde yaptıklarında gözlerinin ön plana çıktığını hemen fark edecekler.

Mavi renkli gözler için göz makyajı

Mavi gözler için en cazip makyaj rengi turuncu ve alt tonlarıdır. Çünkü renk skalasında turuncu mavi rengin tersidir. Gözlerinizin rengi mavi ise zengin kahverengi tonları ve turuncu alt tonları gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.Ayrıca altın, bronz ışıltılı şampanya renkleri gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Yeşil ve ela renkli gözler için göz makyajı

Yeşil renkli gözler için renk skalasında yeşilin tersi renge bakmamız lazım. Renk skalasında yeşil rengin zıttı kırmızıdır.Ama doğrudan kırmızı renk ile makyaj sert duracağından pembe ve pembe alt tonları gözlerinize daha çok yakışacaktır. Patlıcan rengi göz farları ise göz renginizin ön plana çıkmasına hedef nokta haline gelmesine yardımcı olur.

Bunu da seversin  Flormar Bohemian Triple Action Mascara

Gri renkli gözler için göz makyajı

Fazla rastlanmayacak bir göz rengine sahip renktir gri renkli gözler.Bu yüzden göz rengi olarak çok şanslılar. Dışardan bakıldığından bu kadar fırtınalı bir göz rengi için en doğru makyaj ise vizon gri,gümüş ve buzlu mavi rengidir.

Göz makyajınızı yaparken saç renginiz cilt renginizde şüphesiz önemli. Ancak size verdiğimiz tavsiyeleri daha çok pratik yaparak ve kombinasyonlar uygulayarak mükemmel noktaya ulaştırabilirsiniz..

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim