2021 Google’da en çok ne aradık?

Annekaz
8 Aralık 2021
Yorum Yok

2019 yılı sonundan itibaren pandemi ile uğraşıyoruz,  internet bu dönemde hepimiz için ekmek gibi su gibi oldu. Google Türkiye’de 1 numaralı arama motoru ve arama sonuçları  da toplumun  adeta aynası.

GOOGLE ARAMA SONUÇLARI NELER SÖYLÜYOR?

Google her yıl yıl sonu arama sonuçlarını açıklar, açıklarken de biraz sansür uygular cinsel içerikli aramaları filtreleyerek sunar bizlere yani  bana göre bu açıklama sonuçları tam olarak doğru değil. Yine de bize verien sonuçlar hakkında çok şey söyleyebiliriz.

 1. EBA giriş
 2. Squid Game
 3. AÖL (Açık Öğretim Lisesi)
 4. Mesut Özil
 5. Elmalı davası
 6. MHRS randevu
 7. Okulun ilk günü
 8. Sadakatsiz
 9. Sezai Karakoç
 10. HES kodu alma

Okulların online  devam etmesi nedeniyle  2021  başında EBA araması 1 numarada. EBA milli eğitim bakanlığının online eğitim platformu. 2. Sırada Squid Game  ülkede popüler kültürün ne kadar etkili olduğunun göstergesi. Dizi Netflix’de yayınlanıyor ama televizyonda  yayınlardan dizilerden çok daha  etkili dizi içerindeki yemekler, kıyafetler ayakkabılar her şey  fazlasıyla popüler oldu.. abartmakta üstümüze yok. Benim dikkatimi çeken  aramalardan birisi ise Okulun İlk Günü  oldu çocuklar okul için o kadar heyecanlıydı ki neler olabileceğini ne giyilmesi gerektiği vs vs heyecanla aramışlar..

DİZİ ARAMALARI

 1. Squid Game
 2. Sadakatsiz
 3. Aşk Mantık İntikam
 4. Masumiyet
 5. Yargı
 6. Üç kuruş
 7. Masumlar Apartmanı
 8. Sen Çal Kapımı
 9. Son Yaz
 10. Maraşlı

Bütün dünyada olduğu gibi 1 numara bizde de malum, 2 numarada ilk sezonunu severek izlediğim 2. dönem beni hiç açmayan Sadakatsiz 2 numarada ve diğer dizileri sadece fragmanlarından gördüm ama sevenleri çokmuş.

 NASIL ARAMALARI

 1. HES kodu nasıl alınır
 2. Aşı randevusu nasıl alınır
 3. Aşı kartı nasıl alınır
 4. Tam kapanma nasıl olacak
 5. Su diyeti nasıl yapılır
 6. Cuma namazı nasıl kılınır
 7. Peppa pig nasıl öldü
 8. İnsülin nasıl yazılır
 9. Ritüel nasıl yapılır
 10. Türkiye gruptan nasıl çıkar
Bunu da seversin  Kadın ve Sanat

Merak ettiğimiz şeylere anında cevap bulduğumuz google  da Nasıl yapılıyor aramaları da dikkat çekici. Yine pandemi etkisi ile ilk 4 sırada aşı ve kapanma aramaları var. Su diyeti oldukça dikkat çekici pandemi döneminde alınan kiloları vermek için su diyetine başvuracak çok kişi var gibi görünüyor.

Karaköy Güllüoğlu

Google’da en çok aranan tarifler

 1. Güllaç tarifi
 2. Soğuk baklava tarifi
 3. Taco tarifi
 4. Tulumba tatlısı tarifi
 5. Sufle tarifi tencerede
 6. Galette tarifi
 7. Gulaş tarifi
 8. Çiğ köfte tarifi
 9. Panna cotta tarifi
 10. Cizleme tarifi

En çok aranan tarifin  5 i tatlı tarifi :) Soğuk baklava yaza damgasını vurmuş ramazan aylarında da Güllaç en çok aranan tariflerden.. Dünya tatlarına olan merakımız da ayrı güzel

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim