3 dakikada ev temizleme

Annekaz
25 Kasım 2013
1 Yorum

Temizlik hayatın en sıkıcı rutini, ev işleri nankördür yaparsınız yaparsınız bitmez ev kadını olsun çalışan kadın olsun temizlik yapma görevi kadınlara verilmiş en büyük lanettir. Temizliği seviyorum hoş kokulu derli toplu ortamlarda çalışmak çay içmek temiz çarşaflarda yatmak harika ama bedeli sadece bize yükleniyor. Temizlik yapmanın aslında hızlı bir yolu yok eliniz çabuksa işleri biraz daha hızlı bitirebilirsiniz ama temizlik yapmanın en büyük kuralı aslında pisletmemek yani ortalığı mutfağı fazla dağıtmadan yaşayabiliyorsanız temizlik sizin için kabus olmaktan çıkar..

İlk blog yazmaya başladığım zaman eklemiştim bu videoyu aslında temel olarak anlattığı şu ani bir misafir karşısında hızlıca nasıl ev toplanır, 3 dakikada koskoca evi toplayarak rekor kıran bir ablamız var sanıyorum tek başına yaşıyor bizim evde 5 kişi var adam başı 3 dakikadan 15 dakika eder. Ben de eve ani bir misafir geldiğinde önceden hiç bir hazırlık yapmamışsam 15 dakikada evi misafire hazırlayabiliyorum tecrübeyle sabit.

cleaning_supplies

Ama hayatınızı temizliğe adamaktan hoşlanmıyor yan gelip yatarım ev işlerine sonra bakarım diyorsanız bir kaç ip ucu..

1.Kapıdan giriş antre ya da koridor her zaman derli toplu olsun.

2.Tuvalet ve banyo her zaman temiz olsun Tuvalet ve banyo evin temizliğini temsil eder tuvlet ve banyo özenli ve temizse o ev için hala umut vardır :)

3. Güzel koku Ben spreyleri ya da otomatları sevmiyorum çubuk oda kokularından kullanıyorum tabi evde değişik şeyler pişince bu bile yetmiyor ama hiç yoktan iyidir..

Bunlar dışında eve birisi geldiği zaman aşağıdaki videoyu uygulayabilirsiniz.. Kolay gelsin :)

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. minekara dedi ki:

    Gülmekten öldüm. Ama bulaşık kısmını bazen ben de yapıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim