30 Şık kumaş alışveriş çantası modeli

Annekaz
11 Ocak 2019
Yorum Yok

Marketlerin ücretsiz poşet vermesi yasaklanınca bez çantalara dönüş başladı. Fileler, kumaş çantalar bu aralar çok moda ama itiraf etmeliyim kumaş çanta filelerden çok daha kullanışlı. Kumaş çantalarda taşıdığınız satın aldığınız şeyler görünmüyor. Üstelik delikli bir yapısı olmadığı için küçük eşyaların kaybolma gibi bir derdi yok o yüzden ben kumaş çantaları daha uygun buluyorum.

Kumaş çantalar hangi malzemelerle nasıl dikilir?

Kumaş çantada tek sınır hayal gücü, kumaşçılarda satılan parça başı 5 liralık kumaşlardan da alıp dikebilirsiniz, isterseniz metresi 70 liraya satılan döşemelik sağlam kumaşlardan da alıp  dikebilirsiniz bu sizin ustalığınıza ve zevkinize kalmış bir seçim. Benim tavsiyem Başlangıç olarak ucuz artık kumaşlardan alıp mesela poplin gibi  keten gibi bunlarla çanta denemesi yapmak. Kumaş pazarlarında her zaman çok ucuza kumaşlar bulabilirsiniz. Çanta dikmek için bu kumaşlar gayet yeterli, özellikle astar tipi kumaşlar kumaş çanta dikmek için en ekonomik ve sağlam seçenek biraz dikmesi zor olur ama ortaya güzel sonuçlar çıkar katlanınca yer kaplamaz ve leke tutmaz. 

Kumaş çanta modelleri ve kalıpları

Kumaş çanta dikmek için evdeki bir poşeti kesip onu kalıp olarak kullanabilirsiniz. Değişik  kumaş çanta modelleri için ise aşağıda verdiğim 30 çanta modelinden ilham alabilirsiniz. Dantellerle süslenenler, Keçe ile renk katılan çanta modellerinden tutun eski etamin işlerinden birleştirilen şık çantalara kadar pek çok kumaş çanta modeli var.

Eski kumaşlar ve etaminler birleştirilerek yapılmış bir kumaş çanta modeli
Eski dantel ve işlemelerle süslenmiş şık bir alışveriş çantası
Kumaşlar ve keçe ile süslenmiş pamuklu bir çanta  modeli
Eski kot pantolondan kesilmiş bir çanta modeli
Bunu da seversin  Bahara kendi diktiğiniz çantayla girin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim