40 yaşında dünyanın en seksi kadını olmak!

Annekaz
18 Ekim 2014
Yorum Yok

Kadınların meta olarak kullanılmasını bir yandan istemiyoruz diğer yanda meta olmuş kadınların peşinden koşuyoruz burası gerçek Dünyanın en seksi kadını olarak bu sene  Penélope Cruz seçildi! Neden ondan çok daha genç Scarlett Johansson ya da çırıpçıplak fotoğrafları bulutla dünya aleme yayılan jennifer lawrence değilde 40 yaşında 2 çocuk annesi üstelik çok çok da popüler olmayan bir kadın neden seksi seçildi?

‘seksiliğinde’ tüketim toplumu olarak güzelliğe benzer bir ölçü birimi kabul edelim acaba güzellik algılar değişiyor mu? yoksa her yaşın bir güzelliği var 40 yaş da kadınların en güzel çağlarından birisi mi? Haber sitelerinde magazin dünyasında yarı çıplak fotoğrafları ile işte en seksi kadın diye haberleri yapıldı ama kimse demedi ki kadının 40 yaşını geçmiş iki çocuk dünyaya getirmiş neyin seksiliği!

Bu örnek öz bakım olarak bence olumlu bir örnek kimse demiyor ki 40 yaşınıza gelince hala seksi olun ama olun niye olmasın anne olmanız yaşınızın 40 a dayanması hayattan emekli olmanız anlamına gelmiyor dünya yaşlanıyor nüfus yaş ortalaması yükseliyor son yıllarda antiageing ürünler peynir ekmek gibi satıyor. Bundan sonra daha böyle kırklı yaşlarında çok daha güzel hatunlar göreceğiz gibime geliyor.. Ne oursa olsun kendinize iyi bakın güzel yaşlanın hayatın tadını çıkarın kırışıklılarınız bile mutluluktan gülümsemeden olsun işe o zaman dünyanın en güzel kadını sizsiniz!

Penélope-Cruz

 

Bunu da seversin  Anneler Günü çiçek çikolata buketleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim