60 yıllık evliliğin sırrı bayat kek!

Annekaz
9 Eylül 2015
Yorum Yok

Bu devirde uzun evlilikler mikroskopla bile zor bulunurken 60 yıldır evli olan Fredericks çiftinin evlilik sırrı herkesi şaşırtıyor. 60 yıldır evlilik yıl dönümü kutlamalarında düğünlerinde kestikleri pastanın kekini yiyorlar. Tabi yiyorlar diyorsam artık taşlaşmış kekten minik bir parça koparıp ağızlarına atıyorlar.

Bu ritüelin anlamı büyük. Her yıl ilk günkü aşklarını tazeliyorlarmış. Evlendikleri sırada keki keserken ne hissediyorlarsa 60. yılda da onu hissetmişler. Bu tabi ki sadece bayat bir kekle olacak iş değil. Birbirine saygı ve sevgiyle en önemlisi sadakat ve sabırla bu kadar yıl bu evlilik sürmüş.

evli çift

Tabi o kuru ve bayat kekin anlamını çözecek tadını damağında alırken  kafasında ve kalbinde o günü de hissedecek bir ruh ve beyin lazım. Evlilikleri yıpratan 3. kişiler, maddi sıkıntılar, tahammülsüzlük ve sorumsuzluklar olmasa aslında harika bir kurum :) biz de 21. yılı doldurmanın sevinci ile 2015 yılını geçirdik bir kekimiz yok ama tatlı dilimiz var.. Yeni evlenecek romantik çiftlere belki fikir olur.

Bunu da seversin  Sürekli yorgun hissetmemizin 10 nedeni
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim