AP milletvekilinin eyleminde kullandığı bebek taşıma slingi

Annekaz
24 Eylül 2010
1 Yorum

İtalyan AP milletvekili Annelere iş yaşamında uygulanan eşitsizliği protesto etmek için oturumlara bebeği ile katıldı, medyada geniş olarak fotoğrafları ile beraber yer aldı, ben takdir ettim çıt kırıldım bir çocuk duğurup 6 ay yerinden kalkamayan annelere kapak olsun :) Anne dediğin böyle güçlü olur hem işini yapar hem de protestosunu yakında bizim özellikle memur bayan çalışanları böyle görebiliriz, olur mu olur. Gerçi 6 aylık izinleri var ama kamu kuruluşlarında kadrolu alarak çalışanlar ancak bu izni rahat rahat kullanıyor gerisi ya kovuluyor ya da 2-3 ay sonra işine dönüyor. İtalyan milletvekilinin bebeğini taşıdığı kumaş parçasını daha önce de yazmıştım.

Sanıyorum adı sling, dünyada annelerin bu şekilde bebek taşıması alışıldık ve geleneksel bebek anneyle temas halinde iken annelerin elleri boş kalıyor ve işlerini yapabiliyorlar. Dünyada çalışıp birde bebeğine bakan sadece italyan milletvekili Rozulli değil tabi dünyanın her yerinde benzer yöntemlerle bebek taşınıyor. İşte size dünyadan geleneksel bebek taşıma yöntemleri ..

Dikkat içinde sadece 1 erkek var  ee ne demişler erkek eşek yanında sıpa taşımaz.

Bunu da seversin  Tığ işi saç bantları
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Esra dedi ki:

    Aslında çok pratik, şık ve rahat görünüyor ancak kuzenimin doktoru O’na yeni doğan bebeği için önermemiş çünkü yenidoğanların kemik yapısında bozulmalara yol açabiliyormuş. u_u

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.