Aşk-ı memnu’nun bilinen sonu

Annekaz
2 Şubat 2009
4 Yorum


Halit Ziya Uşaklıgil’in en bilinen romanı Aşk-ı Memnu Günümüz Türkçesiyle ‘Yasak aşk’. Diziyi takip etmiyorum . Geçenlerde izlediğimiz, izlemediğimiz dizileri konuşurken sonunu biliyorum izlemeye gerek yok dedim. Çocuklar sordu sonu nasıl bitiyor diye..Bihter intihar edecek :) dedim (aha aha çok kötüyüm) Ama öyle, romanı bir ödev gereği okumak zorunda kalmıştım. Oğlum sınıfta bu konu konuşulunca söylemiş Annem biliyor bu kitabı diziyi de o yüzden izlemiyor demiş. Ve ne oldu biliyor musunuz:) Sınıf arkadaşı Aşk-ı memnu hastası annesine durumu anlatmış. Anneside benden kitabı istedi çok şaşırdım yıllar önceydi dedim.Ama sonu değişmedi Bihter yine intihar edecek dedim. Eminim çok üzülmüştür.. Göz ucundan takip ettiğim kadarıyla günümüze uyarlama uzatma çekiştirme dışında pek bir değişiklik yok..

Not: Bu hangi böümden bilmiyorum ama bu üzerindeki tüllü kazağı Derya Baykal’ın bir bölümünde gördüm, sanıyorum dizilerde giyilen kıyafetler programı etkiliyor.. ilginç..

Bunu da seversin  Rüzgarla dans
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Yavru Kaz dedi ki:

  merak etmeye gerek kalmadı. canım annem

 2. Anonymous dedi ki:

  doru bihter intihar ediyor ama behlule ne oluyor? bende kitap yok ama ozet leri okudum.bu arada merak ediyorum acaba adnan bey deniz hanimla evlenecek mi?
  merak dayim. aslinda bence bu ask bosubosuna degil ve adnan en buyuk hatayi yapti cunku eger bihterin soyledigi zaman behlulu evden atmisti simdi bu olaylar yasanmayacakti.

 3. öMeR dedi ki:

  Evet Dogru Bihter İntar Ediyo.Behlül Gerçekten Nihale Aşık Oluyo Evlenip Çok Mutlu Oluyorlar..Adnan Bey'De Matmazel'le Evlenıyo..

 4. evin dedi ki:

  bence bihter ve behlul birlesmeli herseyi itiraf edip gitmeli ya da behlul her seyi birakip gitmeli bedelini behlul odesin bihteri o bastan cikardi kitabida okudum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.