Bacak boyama üzerine!

Annekaz
19 Mayıs 2015
2 Yorum

Kadınlar için naylon çorabın önemi tartışılmaz ilk naylon çorap ABD’de 1935 yılında üretildi ama asıl tanınması 1939 yılında bir fuarda oldu o kadar çok sevildi ki bir günde 4 milyon adet satıldı. Sonra akım haline geldi ve kadınlar naylon çorapsız dışarı çıkmadılar etekler kısaldı, bacaklar daha ortaya çıktı e o zaman pantolon da yoktu.

Sonraki yıllarda savaş patlak verince dupont çorap üretimini durdurup savaş giysisi ve malzemesi üretmeye başladı. Çorap karaborsaya düştü sonra da bulunmaz olunca kadın bacaklarını boyamaya ve çizdirmeye başladılar. Artık güzellik salonlarında bacak boyama bölümleri vardı.

Kadınların vazgeçmediğinin bir kanıtı bu; etekler uzamıyor, kalın çoraplar giyilmiyor, en olmadı çorap gibi bacağını boyayıp ya da boyatıp öyle yine de güzelliğinin peşinden koşuyor. Bunun üzerine sosyolojik olarak bir ton yazı yazılabilir aslında ama çorap gibi bacak boyamak gerçekten çok ilginç.

 

Bunu da seversin  Kaç yaşında gösteriyorsunuz? test edin!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. mehtap dedi ki:

    gerçekten çok ilginçmiş ya :)

  2. bademlebuduk elif dedi ki:

    güzel fikir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.