Battaniye Modelleri ve Fiyatları

Annekaz
17 Eylül 2018
Yorum Yok

Battaniye; evlerde mutlaka bulunması gereken, en zaruri eşyalardan birisidir. Özellikle kış aylarının soğuk geçtiği bir bölgede yaşıyorsanız, battaniyelerin sizin için önemi daha da artacaktır. Çünkü battaniyeler, kışın soğuk havalara karşı korurlar ve üşütüp hasta olmamızın önüne geçerler. Bu ürünler eski dönemlerden bu yana yünden imal edilirler. Ancak günümüzde polyester, akrilik ve pamuk malzemeden de üretilebiliyorlar. Peki, bu kullanışlı ürünlerin modelleri ve fiyatları nelerdir? İşte battaniye modelleri ve fiyatları…

Battaniye Modelleri

Battaniyeler, evlerde sadece soğuktan korunma amaçlı kullanılan ürünler değildir. Bunun yanında bazı battaniye modelleri dekorasyon amaçlı da kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında koltukların üzerine serilerek kullanılabilen bu ürünler, ev dekorasyonuna farklı bir hava katmaktadır. Evde televizyon izlerken, kitap okurken ya da yatak odasında kullanabileceğiniz battaniyeler farklı malzemelerden imal edilebiliyor. Bu malzemeler arasında; pamuk vizon ve yün malzeme sayılabilir. Yine bunların yanında dokuma battaniyeler de bulunmaktadır.

Pamuklu battaniyeler, yumuşak bir dokuya sahip olmaları sayesinde oldukça fazla tercih edilirler. Ancak pamuklu battaniyeleri satın alırken dikkat etmenizi ve tanınmış markaların ürünlerini satın almanızı tavsiye ederiz. Çünkü pamuk malzeme her ne kadar sağlıklı gibi görünse de bazen tehlikeli olabilirler. Pamuğun yetiştirilmesi sırasında kullanılan ilaçlar göz önünde bulundurulursa durumun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Bu hususa dikkat ettiğiniz sürece pamuklu battaniye modelleri arasından dilediğinizi tercih ederek gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

Battaniye modelleri arasında son yıllarda en çok tercih edilenlerden birisi de vizon battaniyelerdir. Kürk kadar yumuşak olmaları nedeniyle vizon olarak adlandırılan bu battaniyeler, oldukça sıcak tutarlar. Akrilik ipten imal edilen vizon battaniyeler, aynı zamanda elektriklenme yapmamaları nedeniyle de tercih edilirler.

Sağlık açısından güvenilerek kullanılan yün malzeme, bu özelliği sayesinde battaniyelerde de kullanılır. Yünden imal edilen battaniyeler daha çok kuzu, angora ve kaşmir gibi yünlerden üretilirler. Bu malzemeler özellikle su buharını emmeleri ve sıcaklığı kontrol etmeleri nedeniyle avantajlıdır.

Bunu da seversin  Mutlu Bayramlaaar :)

Battaniye Fiyatları

Battaniye fiyatları, battaniyenin üretildiği malzemeye ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Yine battaniyelerin fiyatlarını etkileyen bir diğer etken ise ürünün markasıdır. Siz de battaniye fiyatlarını inceleyerek bütçenize en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim