Battaniye seçiminde önemli noktalar

Annekaz
8 Eylül 2022
Yorum Yok

Havaların soğumaya başladığı günlerde başta oturma odası olmak üzere yatak odasının vazgeçilmez arkadaşı her zaman battaniyeler olmuştur. Battaniyeler tercih edilirken her ne kadar sıcak tutması önemli olsa da herkes kendi zevkine göre bir model tercih etmektedir. Aynı zamanda kışın sıcak bir ortam sağlayan battaniyeler yaz aylarında yatak odasının veya oturma odasının dekoratif ürünü de olabiliyor. O yüzden tercih ettiğiniz battaniyenin modeli evinizin iç dizaynının güzelleştirmek için de önem arz etmektedir. 

TEK KİŞİLİK BATTANİYE MODELLERİ

Soğuk kış günlerinde çok üşüyen bir yapınız varsa kış aylarında malzemesi kalın ve sık olan yün battaniyeler ile kendinize sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz. 

Bunun yanında pamuklu battaniyeler tercih ederek hem vücudunuza huzur veren soft bir dokunuş hem de terlemeden rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Eğer battaniye vazgeçilmeniz ve yanınızda her yerde taşımak istiyorsanız, çantanızda çok bir yer işgal etmeyecek, yün battaniyeler kadar ağır olmayan, daha hafif ve ince yapıya sahip olan örgülü battaniyeler tercih edebilirsiniz. Böylelikle gittiğiniz her yere evinizin sıcaklığını birlikte götürmüş olursunuz. 

Kış aylarında uzun süreler beraber uyuyacağınız battaniyelerin anti-alerjik olmasına ve içerik olarak zararlı maddeleri barındırmamasına DA dikkat etmek gerekmektedir.

 

Battaniye seçiminde ihtiyacınıza göre  Tek Kişilik Battaniye Modellerini  veya çift kişilik modelleri tercih edebildiğiniz gibi battaniyeyi kullanacağınız oturma grubunun ya da yatağın ebatlarına göre de battaniyenizin ebatlarına karar verebilirsiniz. Battaniye modelleri olarak tığ işi motifli, örgü motifli, zikzak motifli, kare motifli, Tunus işi, kadife ipten, bebe battaniyesi, giyilebilir polar battaniye gibi birçok modeli kullanabilirsiniz.

 

Böylelikle yaşam alanınızı dekoratif anlamda güzel dokunuşlar yapmış olacağınız gibi soğuk geçen günlerinizi sıcacık ve huzurlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

BEBEK BATTANİYE MODELLERİ NASIL SEÇİLİR

Her ebeveyn bebeğinin huzur içinde uyumasını ister. Bundan dolayı bebeğinizin soğuk hava şartlarından etkilenip hasta olmaması veya terleyip rahatsızlanmasını önlemek ve rahat bir uyku uyuyabilmesi için en kaliteli battaniyeyi tercih edebilirsiniz. 

Bunu da seversin  Kliksa'dan annelere özel indirim kuponu

Bebekler dünyaya yeni gelmiş ve daha hassas varlıklardır. Bebeklerin kullanacağı Battaniye modelleri daha özenli ve kaliteli modellerden oluşmalıdır. Bebeklerinizi kundaklarken onu çok kaşındırmayacak, sıkmayacak ve uyuduklarında aşırı terletmeyecek şekilde model ve marka seçimi yapılmalıdır. Aynı zamanda pusetlerde veya bebek arabalarında bebeğinizi keskin hava değişimlerinden korumak için de tercih edilebilir. 

Bebek battaniyesi modelleri yetişkin battaniyelerindeki modeller tercih edilebilir. Hassas bir cilde sahip oldukları için onlara uygun Bebek Battaniyesi modelleri seçilmelidir. Bunun yanında bebekler için örgülü bebek battaniye modelleri bebeğinizin rahat, kesintisiz bir uykuya sahip olmasını sağlayacaktır. Başlıca örgülü bebek battaniyesi modelleri:

  • Düz Örgü Bebek Battaniyesi
  • Motifli Bebek Battaniyesi
  • İki Renkli Bebek Battaniyesi
  • Tığ İşi Örgü Battaniye
  • Kadife İpli Örgü Battaniye

Bebek Battaniye modellerimiz için: https://www.minkim.com.tr/bebe-battaniye  adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bebek battaniyesi seçimi kadar önemli olan bir konu da bebek battaniyesinin nasıl yıkanması gerektiği konusudur. 

Battaniyenizin yıpranmasından endişe ediyorsanız kuru temizleme seçeneği ile toz ve kirden battaniyenizi arındırabilirsiniz. Çamaşır makinesinde battaniyenizi yıkarken önem vermeniz gereken nokta çamaşır makinesinin ısı ayarıdır. Bu ısı ayarının en ideali 40 derecedir. Maksimum 60 derecede yıkanması gerekir. 600 ile 800 devir arasında yıkamak ise yıpranmasını ve aşırı kırışmasını engelleyecektir.

Çamaşır makinesinde battaniye yıkarken dikkat etmeniz gereken nokta yumuşatıcıdır. Yumuşatıcı battaniyemizin sert olmasını engelleyecek ve yumuşacık dokusunu kaybetmesine engel olacaktır. Battaniyenizi elinizde yıkamak diğer yıkama talimatlarına göre daha yorucu olabilir. Yıkama yaparken karbonat gibi maddeleri kullanabilirsiniz. Battaniyeyi yıkadıktan sonra suyunu sıkıp uygun yerde kurumaya bekletebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.