Bazlama Kızartması

Annekaz
15 Ağustos 2014
2 Yorum
Ankara’nın Kaymakamlık ve Belediye sitelerini geziyorum bu kadar göz zevkinden uzak bu kadar ilçesinden  bi haber devlet sitesi olamaz diyoruz ama hala var, adı sadece adres çubuğunda kalmış bu zamana yakışmayacak  hiç bir işe yaramayan ama aslında pek çok işe yaraması gereken e belediyeciliğe geçememiş pek çok bel.tr var. Her neyse Ankara’nın ilçe sayfalarını sık sık ziyaret ediyorum Altındağ belediyesi ve Etimesgut ‘un sayfaları dolu dolu tabi işlevsel de ama sadece orada dikkat çekenler bunlarla kısıtlı değil Etimesgut belediyesi kadınlara özel imkanlar hazırlamış bir üretim merkezleri var burada hem yemek kursları veriliyor hem de restoranda servis ediliyor aynı zamanda Etimesgut Halk ekmek büfelerinde de taze taze satılıyor. Tabi internetten sarmadan böreğe pek çok ürün satılmakta
Pek az belediye bu işlere bulaşır bazıları da göstermeliktir, Etimesgutlu değilim ama böyle bir site bile yapılması kadınlara bir şans tanınması bile çok güzel bir başlangıç , hele yapılan ürünlerin sunumları hepsinin ayrı ayrı fotoğraflanıp siparişlerin pek çok restoran sitesinden bile güzel olması çok hoş. Yukarıdaki fotoğrafta onlardan birisi tabi daha neler var ama bazlama kızartmasını seçmemin bir nedeni var. Benin annem Çankırılı , Babam Ankara Elmadağlı bilen bilir ikisinin ekmek kültürü çok farklı, ama Elmadağ’ın Tiridi, bazlamanın da  kızartması bir başka olur. Uzun zamandır da bazlama kızartması yemiyordum yapmaya vakit yok ama alıp kahvaltıda böyle bir hoşluk yapmak isteyenler için işte size bazlama kızartmasının tarifi..
Bazlama Kızartması
Bir tavaya yarım su bardağı kadar sıvı yağ dökülür ve kızdırılır üzerine bazlama yavaşça bırakılır.Altlı üstlü kızartılır servis tabağına konulur ve sıcakken üzerine ince kaşar dilimleri veya rendesi eklenir, ( bu işlemi tavanın altını kısıp kapağını da kapatıp yaparsanız kaşarlar tamamen erir) domates ve yeşillikle servis edilir.
ohh sabah sabah iyi oldu :))
05 Ekim 2010 İlk yayın tarihi Düzenleme 15 8 2014
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. annemineli dedi ki:

    Merhaba, çok güzel bir tarif bizimle paylaştığınız içi,teşekkürlerrr..sevgilerrr…

  2. Kitap Kurduyum Ben dedi ki:

    Bazlamaya bayılırımmm!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim