Bebek Gelişiminde Kiduga Farkı

Annekaz
16 Temmuz 2020
Yorum Yok

Bebek gelişimi için çok önemli olan oyuncakları sağlıklı ve doğal bir şekilde bebekler ile buluşturan Kiduga, bebeklerin hem keyifli vakit geçirmesini sağlıyor hem de Montessori gelişimlerine de katkı sunuyor. Tamamen doğal ve sağlıklı olan oyuncaklar, bu sayede bebeklerin kaba ve ince motor becerileri üzerinde de etkili oluyorlar.

Kiduga ile Sağlıklı Bebek Gelişimi

İrem Kuyubaşı tarafından bebeklere ve çocuklara sağlıklı ve Montessori eğitimi kapsamında uygun oyuncaklar sunmak için kurulan Kiduga, çocuk gelişiminin en önemli parçasına yardımcı oluyor. Sunduğu bebek oyuncakları sayesinde sağlıklı ve işlevsel oyuncakları bebekler ile buluşturan marka, bu bakımdan bebekler için doğru ve eğitici oyuncakları seçmeyi kolay hale getiriyor. Oyuncaklar bebek gelişimi için çok önemli araçlar oldukları için doğru ve eğitici oyuncakların seçilmesi de farklı alanlarda gelişim gösterebilmeleri için son derece önemlidir.

Oyuncaklar sayesinde bebekler hem eğlenirken hem de bilişsel düşünme, fiziksel beceri ve problem çözme gibi pek çok kazanım da elde etmektedirler. Temel olarak oyuncaklar ve eğitim iç içe geçmiş ve bir arada bulunan kavramlardır. Çocukları günlük yaşamda önemli beceriler kazandırmayı amaçlayan oyuncaklar, çok eski zamanlardan beri oyunun bebekler üzerinde olan etkisinden hareketle kullanılmaktadırlar. Oyuncaklar etraflarını keşfetmeleri, yeni kavramlar öğrenmeleri ve buna bağlı olarak fiziksel ya da motor becerilerini geliştirmek için yarar sunmaktadırlar.

Ancak her oyuncak bebekler için uygun değildir çünkü bebeklerin zayıf yapıları ve henüz gelişmemiş sistemleri için ağır kimyasal ya da kesici kısımlar barındıran oyuncaklar çok zararlı olabilmektedirler. Böylesi durumların önüne geçmek için tamamen doğal ve zararlı hiçbir noktası olmayan oyuncakların seçilmesi önemlidir.

Kiduga Oyuncakları Faydaları

Kiduga tarafından sunulan bebek oyuncakları her şeyden önce bebeklerin sosyal becerilerini geliştirmek üzerine kuruludur. Kendi başına ayakta kalmayı öğrenmeleri, yürümeleri, isteklerini ifade etmeleri gibi konularda bebeklerin daha rahat etmesini sağlayacak olan oyuncaklar, tamamen Montessori eğitimi düşünülerek hazırlanmıştır. Bu eğitici oyuncaklar, böylece bebeklerin taklit etmelerini, dil gelişimlerini, kendilerini ifade edebilmelerini ve başkalarına ihtiyaç duymamalarını öğretmektedir. Dil becerilerinin daha erken gelişmesi için de çok önemli olan oyuncaklar, böylece bebeklerin daha erken konuşmasını da sağlayabilmektedir.

Bunu da seversin  Çocukların bayılacağı enfes tabaklar

Sunulan oyuncakların diğer özellikleri ise bilişsel beceriler kazandırmak üzerinedir. Renkleri tanıma, sayma ya da benzeri kazanımları sağlayan oyuncaklar, temel bilişsel beceriler üzerinde etkili oldukları için daha sonraki dönemlerde öğrenilecekleri de kolay hale getirmektedir. Oyuncaklar ile bebeklerin soyut düşünme yapılarında da belirli bir artış olmaktadır. Gruplama ve sayma gibi özellikler Montessori oyuncakları kapsamında değerlendirilmektedir.

Anne ve babası ile iletişimini kolaylaştıracak olan bu oyuncaklar, kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri için bebeklerde ses çıkarma ve kendini anlatma durumunu pekiştirmektedirler.

Daha önemli bir başka özellik ise emekleme, yeni yürüme, oturma gibi bebekler için önemli olan becerilerin kazanılmasına yardımcı olmasıdır. Kas yeteneklerini ve dengelerini geliştirecek olan Montessori oyuncakları bebekler için olduğu gibi aynı zamanda çocuklar için de son derece yararlı olmaktadır. Çocukların özellikle büyümeye bağlı olarak daha fazla fiziksel aktiviteye bağlı oldukları göz önünde tutulduğunda oyuncakların sunmuş olduğu  beceriler daha da dikkat çekici olmaktadır.

Mantık ve hayal gücünün de bebeklik döneminden itibaren gelişmesine yardımcı olan Kiduga oyuncakları, böylece ileriki dönemlerde çok daha fazla kavrama ve anlatıya daha kolay şekilde adapte olabilmelerini sağlamaktadırlar. Her şeyden önemlisi ise Kiduga oyuncakları bu özelliklerini tamamen doğal ve sağlıklı bir şekilde sundukları için de bebeğiniz hiçbir şekilde zarar görmemektedir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim