Bilgisayara font – Yazı karakteri yüklemek

Annekaz
8 Şubat 2010
2 Yorum

Bilgisayarınızdaki yazı karakterlerlerinden memnun değilseniz internetteki milyonlarca bedava fontlardan indirebilir ve Photoshop ve ya word gibi belgelerinizde kullanabilirsiniz..Bilgisayarınıza font yazı karakteri yüklemek çok kolaydır.

Önce internetten kendinize uygun bir yazı karakteri seçin  mesela burada yüzlerce ücretsiz font var..

Seçtiğiniz fontu download edip zipliyse masa üstünde açın

İçinden .ttf uzantılı bir belge çıkacak örnek: moonstar.ttf

Bilgisayarınızdan başlat– ayarlar –denetim masası- konsolunu açın ve içindeki yazı tipleri dosyasını bulup onu da açın masa üstünde duran .ttf uzantılı belgeyi mousenizle tutup yazı tipleri dosyasının içine atın yüklendiğine dair mavi bir uyarı çıkar ve kapanır.. artık fontunuz kullanmaya hazırdır..Kullanacağınız programda diğer fontların arasında alfebetik sıralamasına göre yerini almıştır..

Bunu da seversin  Vahşi tişörtler..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Meraklı beti dedi ki:

    selam ben dediğin gibi yaptım ama yüklediğim font kullanamıyorum yada bozuk çıkıyor,birde yüklediğim fontla bloğumun başlığını yazmak istiyorum yazıtiplerinden giriyorum ama boş kutu çıkıyor renk yazı vs hiçbirini düzeltemiyorum,bilgin varsa yardımcı olurmusun lütfen..daha öncede anne kazım bir iki soru sormuştum sana ama cevap vermedin umarım buna verirsin):)senin takipçinim ve izliyorum çok güzel şeyler paylaşıyosun banada beklerim ayrıca sevgiler

  2. Anne Kaz dedi ki:

    selam..eğer bilgisayara yüklediğin fontları bloggerda kullanmak istiyorsan bu şimdilik mümkün değil. Teknik olarak bloggerin sana sağladığı fontları kullanabilirsin, burada anlatılan teknik bilgisayarındaki belgeler ve Photoshop için geçerlidir :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.