Bio Granit ile Granit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Annekaz
31 Aralık 2022
Yorum Yok

Mutfakta yeni bir alternatif olarak kullanılan bio granit, dayanıklı olmasından dolayı tüketici tercihleri arasında ön sıralarda yerini almaya başladı. Peki granit tencere setleri ile bio granit tencereler arasında ne fark var? Önce malzemeleri detaylıca tanıyalım ardından bio granit ile granit arasındaki farklara yanıt verelim…      

Bio Granit Nedir?

Bio granit, yüksek ısıya dayanıklı ve uzun ömürlü kullanılan bir malzemedir. Mutfak tezgahları, tencere ve tava setleri gibi pek çok üründe tercih edilir. Bio granitten üretilen tencerelerde yapılan yemekler kıvamında pişer. Son zamanlarda tüketicilerin gözünde güven kazanan bu malzeme, ileri teknoloji ile üretilmiştir. Yanmaz bir malzeme olan bio granit tencereler, yiyeceklerin tavaya yapışmasına da engel olur. Kolay temizlenebilir olması ile de mutfakta kolaylık sağlar. 

Sağlıklı Mıdır?

Pişirme deneyimini profesyonelleştiren döküm granit tencere seti çeşitleri, doğal ve sağlıklı bir süreç imkânı tanır. Tencere, tava, cezve, demlik ve sahan gibi mutfak ürünlerinde kullanılır. İnsan sağlığına zararlı kimyasallar içermeyen ürünler, yemeklerinizi gönül rahatlığıyla pişirmenizi sağlar. Pişirme ve temizlik adımlarında verimli bir kullanım sunan bio granit tencere seti çeşitleri, destekli katmanlar ile dirençli hale getirilir. Metal kullanımına ve bulaşık makinesinde yıkanmaya elverişli olduğu için sıklıkla tercih edilir. 

Bio Granit İle Granit Arasındaki Farkları Nelerdir?

Bio granit ve granit ürünlerin ortak özellikleri, dayanıklılık ve hijyendir. Bu malzemelerin arasında belirli farklar da bulunur. Granite göre yaklaşık 7 kat daha dayanıklı olan bio granit ürünler, çok pratik bir şekilde temizlenebilir. Bio granit ve granit arasındaki diğer farkları ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • İkisi de temel olarak granittir. Ancak, bio granit daha dayanıklı ve sağlıklı bir yapıya sahiptir.
  • Bio granit eşyalar, ekstra güçlendirilen yüzeyleri ile çizilmelere karşı maksimum seviyede koruma sağlar.
  • Üst düzey teknoloji kullanılarak üretilen bio granit tencere takımı çeşitleri, son derece sağlıklı ürünlerdir.
  • Yanma, yapışma ve çizilme gibi sorunları ortadan kaldırarak yemeklerinize farklı materyallerin karışmasını önler.
  • Isıyı eşit yayan granit tencere seti modellerinde, yemeğin yanması ya da çiğ kalması gibi sorunlar oluşmaz. 

Bio Granit Tencere ve Tavaların Özellikleri Nelerdir?

Bio granit, sağlıklı ve dayanıklı yapıları sayesinde her yemeği tam kıvamında pişirir. Yapışmaz yüzeye sahip olan eşyalar, yağlı ya da yağsız yemek hazırlama imkânı tanır. Isıyı hapsetme özelliği, yapışma ve dibini tutma gibi sorunları ortadan kaldırır. Isıya dayanıklılığı ile gazlı ve elektrikli ocaklarda kullanılır. Çizilme gibi olumsuz durumlar yaşatmayan bio granit tencere fiyatları ölçü, derinlik ve tasarımlarına göre değişir. Setin içerisinde bulunan parça sayısı da fiyatlar üzerinde belirleyici bir rol oynar. Sağlıklı maddelerden üretildiği için kanserojen etkiler göstermeyen mutfak eşyaları, sağlıklı yemekler pişirmenize destek olur.  

Bunu da seversin  Büyük boy tava ile neler yapılır? Gözleme tavası

Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan Karaca bio granit tencere takımı seçenekleri, boyut olarak farklılık gösterir. Küçük, orta ve büyük boylarda üretilen granit tencere modelleri arasından tercih yaparak güvenli ve sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Tencere seti granit yapısı ile çizilme ve aşınma gibi sorunlara karşı dayanıklılık gösterir. Isıyı her tarafa eşit şekilde yayan ürünler, hızlı bir süreç sunarak zamandan kazanmanızı sağlar.   

Bio Granit Tencere ve Tavalar Nasıl Temizlenir?

Bio granit tencere ve tavalar, temizlik aşamasında pratiklik sağlar. Leke tutmayan ürünleri elde ya da bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Tencere veya tavayı ocaktan aldıktan sonra bir süre soğumasını beklemeniz gerekir. Yumuşak bir sünger ve yavaş hareketlerle ovalayarak yemek artıklarını çıkarabilirsiniz. Yıkama aşamasını tamamladıktan sonra bez ile kurulayabilirsiniz. 

Karaca, bio granit ve granit tencere seti çeşitleri ile size geniş bir yelpaze sunar. Karaca 2, 2.5 ve 3 litrelik tencere setleri gri, siyah, pembe ve kahverengi tonlarda tasarlanır. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre tercih yapabileceğiniz modeller ile sevdiklerinize favori yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Karaca’da, granit tencere seti fiyatlarını inceleyerek bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun tercihler yapabilir, sofralarınızı lezzetli yemekler ile donatabilirsiniz. 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim