Bizim Mutfak’ta Ramazan bereketi

Annekaz
17 Temmuz 2014
Yorum Yok

Ramazan sadece bizler için 11 ayın Sultanı değil, aynı zamanda aile olmanın birlik olmanın da en güzel zamanı. Ramazanda sofralar daha bir özenli kurulur salatanın üzerine domatesten limondan güller yapılır, ağzımızın tadı eksik olmasın diye tatlısız sofra olmaz mesela en güzel porselen takımlar çıkarılır, en zarif masa örtüleri serilir.

Akrabalar dostlar aynı masa etrafında belki de aylar sonra biraraya gelir, bayramın provası yapılır ‘Ne kadar kalabalıkmışız yetecek mi bu yemekler?’ diye oturulan sofralardan ‘ne bereketliymiş’ diyerek kalkarız. Sofraların bereketini artıranlar aslında hanımlar. Bizim Hanımlarımız çok marifetli az malzeme ile harikalar ortaya çıkarabiliyorlar. Bizim hanımların tercihi ise Bizim

Mutfak ürünleri bakliyatlarından tatlandırıcılarına kadar bir iftar sofrasında yer verebileceğiniz her lezzet Bizim Mutfak’ta var. Bizim Mutfak sadece geniş ürün yelpazesi ile değil Ramazan’da hanımlara verdiği ilhamla da yanımızda instagram ve facebook sayfasından ramazana özel menü fikirleri ve yemek tarifleri ile iftara ne pişirsem çıkmazından kadınları kurtarıyor.

Sadece tarifler değil ramazana özel sağlık bilgileri, sofra kurmanın incelikleri de Bizim Mutfak sayfalarında.. Yemek tariflerinin pek çoğu videolu hatta benim çok ilginç bulduğum bir tarifi de sizinle paylaşmak isterim..

Bizim Mutfak Kabaklı Tavuklu Pilav

 

Bunu da seversin  Barlanan turşu nasıl düzeltilir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.