Blogspot ve Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Annekaz
16 Ocak 2013
3 Yorum

Serbest-Piyasada-Dolar-18040-Lira_1346139407

Aslında böyle başlıklardan nefret ediyorum sanki bir blog açınca ya da youtube’ye bir kaç video atınca paraya para demeyeceksiniz gibi anlaşılıyor ama bir yerden başlarım çok çalışırım para kazanırım diyorsanız işte size şans.

Blogspot, Youtube ve adsense google ailesinin önemli elemanlarından fakat Türkiye’de adsense hesabı açıp sağlam bir şekilde yürütmek gerçekten zor site kabul ettirmek ayrı zor.. Adsense’in kaliteli içerik sağlayan siteler için iyi bir gelir kaynağı olarak ve hatta şimdilik alternatifsiz olduğunu var sayarsak sadece adsense kazancı için açılmış canlı tutulan siteler bile var diyebiliriz.

Peki adsense hesabı açmak bu kadar zorken youtube ve Blogspot’tan nasıl gelir elde edeceğiz?

Adsense yeni bir uygulamaya geçti; adsense hesabınız yok ama blogspot altında  bir siteniz var ya da açacaksınız ve ya açtınız her neyse kazançlarım sekmesinden kendinize kolayca bir adsense hesabı alabiliyorsunuz ama bu kısıtlı bir hesap. Yani sadece açtığınız blogspot sitesinde görünen reklamlarla gelir elde ediyorsunuz. Aynı şey Youtube için geçerli yüklediğiniz videoların üzerinde size ait olan adsense hesabının reklamları gösteriliyor ve yönetim sayfasında kaç lira gelir elde etmişsiniz görebiliyorsunuz.

Adsense gelirleri 10 doları geçtikten sonra hesap bilgilerinizi verip 100 doları geçtiğinde ise ödeme almaya başlıyorsunuz. Adsense kullanım kuralları yine burada çok önemli.

En sık aldığım sorulardan birisi evde nasıl çalışırım, nasıl para kazanırım? İşte size fırsat blog sitesini güçlendiren Youtube özgün videolar ekleyenler kazanır biraz zaman alır ama yine de kazanır.. Aklınızda olsun

Bunu da seversin  Google'dan elma düştü
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. selma dedi ki:

    ben kac kere basvurdum adsenseye ama kabul etmıyorlar yenıyım daha ondanmı acaba

  2. gökhan dedi ki:

    İlk seferde adsense hesabım onaylandı, ama şunu unutmamak lazım benimle birlikte başvuran iki arkadaşım ret aldı, nedeni çok açık, yetersiz içerik.

  3. bitcoin dedi ki:

    Hit sayısı düşük olan bloglarda adsensenin pek para getirdiği söylenemez ama kullanıcı sayınız yüksekse durum değişir tabi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim