Boyutlu kumaş boyası

Annekaz
24 Mayıs 2010
2 Yorum

Yukarıda gördüğünüz tişört süslemeleri elde yapılmış ve mücevher efekti ile çok şık. Özellikle kız çocukları için çok şirin tişörtler ben buraya genelde yapamadığım malzemesi bulması zor ya da pahalı olan çalışmalar eklemiyorum ama kumaş boyaları ile bir dönem çalışmalarım olmuştu görünce hemen boyutlu kumaş boyası aklıma geldi.
Boyutlu kumaş boyaları kumaşın yüzüne istenilen şekilde uygulanır ( genelde tomurcuk vs yapıldığı için noktalar halinde olur ) Bir kaç saat beklenilir ve tersinden ütülenir ısı ile boyalar kabarır ve boyutlanır. Burada bir aletle yapmışlar ama kabaran boyutlu kumaş boyaları hem her yerde bulunur hem de 3 lira gibi bir fiyata satılıyor. Sadece beyaz rengi olur renklendirmek için sade renkli kumaş boyası lazım. Bu tür kabaran boyutlu boyalarla benzer güzel çalışmalar yapabilirsiniz. via
Bunu da seversin  Atkılarda yaprak modası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
 1. Deniz dedi ki:

  Her yerde bulunur derken, mesela???
  Ne gibi yerlerde?
  Cahilim de kumaş boyası vs konusunda…

  Küçüğümün el izini tişörte basmak fikri var da aklımda eline sürdükten sonra kolayca çıkan bişey mi? YA da başka bir boya türü mü önerirsiniz?
  Ne çok sordum. Teşekkürler :)

 2. Anne Kaz dedi ki:

  Merhaba Deniz boyalar kolay yıkanabilen türden kumaş boyasıdır. boyutlu yada boyutsuz tavsiye ederim. Bahsettiğiniz iş için oldukça uygun büyük kırtasiyler ve hobi mağazalarında bulunur sabitlenmesi için kuruduktan sonra sıcak ütü basmak gerekir..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.