Bulaşık makinesine Nazo!

Annekaz
11 Şubat 2013
Yorum Yok

bulasik makinasi

Bulaşık makinesi için aylık bakımda artık Nazo limon aromalı içecek tozu kullanıyorum nedeni aslında basit kokular ve daha ferah bir temizlik için..

bulasik makinesi1

Geçenlerde facebook sayfama içi patates dolu bir bulaşık makinesi fotoğrafı ekledim. Bulaşık makinesini çok çok farklı amaçlarla kullananlar varmış ben kendi adıma sadece bulaşık yıkıyorum cam biblolar, bazı süs eşyaları dışında bulaşık makinesi kullanımı alternatifim yok ama dünyada öyle değilmiş garip bulaşık kullanımı adetleri var meyve sebze yıkayan balık tavuk pişirenler neler neler..

sebze yikama

 

Bu kadar eziyete olmasa da bulaşık makineleri kadınların omuzundan çok büyük bir yük alıyor ben bulaşık makinemden çok memnunum tuzu, parlatıcısı, deterjanı olduğu sürece tertemiz yıkar kutur ama aylık bakım da yapmak gerekiyor. Bulaşık makinesi aylık bakım tek kullanımlık deterjanları çok pahalı ben bu pahalı deterjanları kullanmak yerine ayda bir kere de olsa pervanelerini söküp temizliyor filtresini iyice sıcak su ile yıkıyorum ama taze ve ferah bir koku için nazo limonlu içecek tozunu kullanıyorum.

Makinenin deterjan gözüne 2 paket Nazo limon aromalı içeceği boşaltıp makineyi boş olarak çalıştırıyorum. Misler gibi kokuyor. Peki neden Nazo çünkü piyasadaki en ucuz toz içeceklerden birisi başka  bir marka da olur ama limonlu olması önerilir. Bulaşık makinesinde balık pişirmesek de o biriken kokular yağlar ancak bu şekilde hesaplı olarak temizleniyor :) ayrıca sürekli ferahlık için sıktığınız limonların kabuklarını kaşık gözüne de koyabilirsiniz..

salmon-ala-dishwasher

 

Bunu da seversin  Profilo Bulaşık Makinesini denemek bedava
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.