Buzluk poğaçası nasıl hazırlanır?

Annekaz
15 Eylül 2015
Yorum Yok

Kışlık hazırlıklar sırasında neler yaptık? menemen, patlıcan ezmesi domates sosu, turşu, erişte kurutulmuş sebzeler meyveler derken ben en son elmalı kurabiye için elmalı hazır harç koymuştum. Çok da abartmaya gerek olduğunu düşünmüyorum kışlık sebzeler de çok fazla ve lezzetli. Sadece işin yazlık kışlık sebze boyutu değil aslında pratik olarak sofra kurma aşamasında hemen dolaptan çıkartıp pişirilebilecek yemeklere de ihtiyacımız oluyor. Poğaça da yapması pişmesi zaman alan en sevilen atıştırmalardan birisi. Misafir geldiğinde bezgin bir hafta sonunda buzluktan çıkartıp ısıtıp sofraya koyabileceğiniz pratik bir tarif buzluk poğaçası.

Kıyır kıyır poğaça tarifimi biliyorsunuz. Bu tarifin iki üç katı ölçü ile yapın. Gevrek pastane poğaçası  buzluğa atmak için harika  bir tarif. Sayfasında ip uçlarını ve fotoğraflarını yayınlamıştım. Pişirin soğutun kilitli poşetlere koyup buzluğa ezilmeyecek şekilde koyun. Buzluktaki poğaçaları yiyeceğiniz zaman poşetten çıkartın. Bir tabağa koyun ve mikrodalgada 1 dakika ısıtın herkesin mikro dalga ısısı farklı çıkarıp kontrol edin gerekirse bir iki dakika daha ısıtın. Aynı şekilde fırında da ısıtabilirsiniz. Oda ısısına getirirseniz çok daha kolay şekilde ısınır sıcak sıcak yersiniz. Taze pişmiş poğaça gibi olur ve ağızda dağılır.

Kışlık hazırlıklar kategorisinde daha çok tarif inceleyebilirsiniz.

Bunu da seversin  Adresinizi simgenizle süsleyin.
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.