Elmalı kurabiye için buzlukta elma nasıl saklanır?

Annekaz
5 Eylül 2015
Yorum Yok

Elmalı kurabiye en sevdiğimiz kurabiye çeşitlerinden, şekli önemli değil elmalı olsun da.. Elmalı kurabiyenin en zahmetli tarafı elmaları rendeleyip pişirmekte. Bunun için size pratik bir önerim var elmaları önceden hazırlayıp buzlukta saklayın.

Evet elma her mevsim bulunur ama her zaman kurabiye için hazır elma bulmak mümkün değil ki bizim elmalar köyden ve bedava :)

elmalı kurabiye

Böyle olunca elmaları nasıl saklasam diye düşündüm elma reçeli ya da kompostoluk olarak dondurabilirim ama elmalı kurabiye bizim evde çok sevildiği için en güzel yöntemin bu olduğuna karar verdim.

dondurulmuş-elmalı-kurabiye1

10 kilo köy elmasını yıkadım. Çekirdeklerini çıkartıp robotta parçaladım ( elmalar yumuşak bir cins rendelemek elde yada robotta zor oluyordu ben de parçaladım ama ağıza gelecek kadar asla püre değil) Büyük bir tencereye 3 bardak şeker ile beraber koydum içine ceviz ya da fındık atabilirsiniz. Suyunu salsın ve çeksin bir kaç kaşık tarçın döküp soğutun. Kilitli poşetlere koyun ben bir poşete 16 kaşık koydum. Buradaki elmalı kurabiye tarifim ile tam uyumlu:) yassılaştırın ve üst üste dizip dondurun. Kullanacağınız zaman ya oda sıcaklığına getirin ya da mikrodalga buz çözme ayarında çözdürün sulanmıyor ya da bozulmuyor tam kıvamında elmalı harcınız 16 büyük kurabiye için hazır.

Bunu da seversin  Sarımsak nasıl saklanır
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim