Çamur keke dantel zerafeti…

Annekaz
21 Ağustos 2012
Yorum Yok

Çamur kekler genelde basit görünümleri ve bol çikolatalı ıslak ve yağlı tadı ile en çok tercih edilen kek tariflerinden biri. Çamur keklerin üzerine çoğu kez eritilmiş çikolata ve krema ile yapılmış sos dökülür ama bu sefer üzerine dantel kumaş serilip pudra şekeri elenmiş.

Böylesine çamur görünümlü bir kekin tadındaki zerafeti doğrusu görünüşünde de yakalaması çok hoş olmuş zira çamır kekler hele kesildikten sonra gerçekten çamurdan yapılmış bir pastaya benziyor. Pudra şekeri keke en az ılıdıktan sonra mümkünse soğukken elek ile serpilmeli, beyaz dışında bir alternatif istenirse pudra şekerine toz gıda boyası katılıp iyice karıştırdıktan sonra serpilebilir…

Tarif ve yöntem  fince bir siteden çok hoş fotoğraflarla beraber anlatılmış.. ben uzun süredir çamur kek yapmadım tarifi de Türkçeye çevirip yayınlamak olmazdı o yüzden tarif yok ama yakında yapınca ekleyeceğim..

Bunu da seversin  Marshmallowdan çiçek yapımı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim