Çikolatalı muz dolması!

Annekaz
3 Nisan 2012
2 Yorum

Muz ve tatlı erik en sevdiğim meyveler, muzla pek çok tatlı yapılabiliyor kızartılabiliyor pastalara keklere çok yakışıyor hatta 3 dakikada muzlu dondurma bile yapılabiliyor. Hatta muzun dolması bile yapılabiliyomuş..

Tarif benim değil fakat teknik güzel yaz yaklaşırken hafif meyveli tarifler içine muz dolmasını da ekleyebilirsiniz. Burada muzların içi hafifce oyulup içine fıstık ezmesi konulmuş ve dip tarafı benmari çikolataya bandırılıp süslenerek servis edilmiş.

Fıstık ezmesi yerine mesela kaymak, çikolata olabilir.. burada nasıl yapıldığı adım adım anlatılmış..

Bunu da seversin  Romantik kurdeleli kurabiyelerim
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. hiko dedi ki:

    Ovvv. Harika görünüyorlar. İçini fıstık ezmesi yerine çikolatayla hayal ettim birden. Muzun kalorisiyle çikolatanınki birleşince hem tad olarak hemde kilo olarak bizi uçurmaya fazlasıyla yeter. Neden yedikçe kilo veremiyoruz ki?

  2. erdem dedi ki:

    Harika görünüyorlar, isim de bir harika: “Çikolatalı muz dolması!” … Fıstık ezmesi yerine mesela kaymak, çikolata olabilir” demişsiniz, düşüncenize katılıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim