Buzlu meyveli yoğurt

Annekaz
11 Mart 2014
Yorum Yok

Buzlu meyveli yoğurt özellikle yaz günlerinde çocukların büyüklerin yiyebileceği en sağlıklı tatlı, istenilen meyve ile ile yapılabilen buzlu meyveli yoğurt aynı zamanda çok pratik bir tatlı. Sadece önz hazırlık olarak önceden meyveleri dondurmanız gerek . Mesela şeftalili bir buzlu meyveli yoğurt yapmak istiyorsunuz. Önceden aldığınız şeftalileri dilim dilip hazırlayıp bir poşette ya da kapta dondurmanız gerek.. muz ya da çilek içik için de aynı şey geçerli.  Eve meyve aldınız ama çok geldi yenilmedi vs baktınız çürüyecek buzluğa atın ya böyle buzlu meyveli yoğurt yaparsınız ya da  muzlu çabuk dondurma tarifinde olduğu gibi krem şanti ile ile hazırlayıp daha değişik tatlar elde edebilirsiniz.

Bu tarif kolay, şeftalileri dilimleyip önceden dondurun. Ortalama 2 donmuş şeftali ,soğuk bir bardak kadar yağlı yoğurdu robota atın ve iyice püre olana kadar robotu çalıştırın. Kaşıkla alıp servis edin galiba bundan kolay tatlı tarifi olmaz :)

dondurulmuş-yoğurt

Bunu da seversin  Çölyak pastası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim