Çilek nasıl dondurulur?

Annekaz
16 Haziran 2012
1 Yorum

Çilekle ilgili mevsimin son yazısı Çilek nasıl dondurulur? Çilekleri bir poşetin içine koyup donduramazsınız,  çilekler birbirlerine uzun süreli temas etmemesi gereken gıdalardandır..

Bir poşetin içine koyup dondurduğunuzda donana kadar geçen sürede sulanır ve birbirine yapışır. Bunu önlemek için çilekleri fotoğrafta olduğu gibi birbirine temas etmeyecek şekilde ön dondurma işlemi yapıp daha sonra poşetlere koymalısınız.

Bunun için çilekleri ayıklayın yıkayın ve kurutun ıslak olmamalılar daha sonra fotoğraftaki gibi bir tepsiye dizerek buzluğa koyun ve 24 saat buzlukta dondurun.

Çilekler donunca bir poşeti hazırlayın ve donmuş haldeki çilekleri çabuk çabuk poşete koyup buzluğa kaldırın. Çilekler belki ilk günkü gibi ısıra ısıra yemek için uygun olamayabilir ama kışın çilekli milk shakeler, tartlar, dondurmalar pastalar yaparak çocukları misafirleri şaşırtabilirsiniz..

Not: Çözmek için her zaman olduğu gibi kullanmadan bir kaç saat önce buzluktan, buzdolabının normal soğukluktaki rafına indirmeniz gerektiğini unutmayın..

Bunu da seversin  Çilek çikolata kaplama nasıl yapılır?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. original mum dedi ki:

    Ben maydonozu yıkayıp ayıklayip dere otuyla karıştırıp buzlukta cam kavanozda saklıyorum çok memnunum. Cam icinde kabini genlestirecek kadar cok sıvı bir madde olmadıkça buzlukta kesinlikle patlamiyor. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim