Çilek Reçeli ve kavanoz etiketleri

çilek reçeli kavanoz etiketi
Annekaz
12 Mart 2012
1 Yorum

çilek reçeli kavanoz etiketi

Bahar bir türlü gelmese de çilekler yavaş yavaş tezgahlarda yerini alıyor henüz pahalı denebilir çilek reçeli için ben dağ çileklerinin çıkmasını bekleyin derim. Dağ çilekleri sera ya da bahçe çileklerine nazaran daha küçük biraz daha pahalı çok daha keskin kokulu olur. Çilek reçeli yaptınız diyelim küçük kavanozlara koyup  bu etiketleri yapıştırıp şık şık saklayabilir sevdiklerinize organik reçel olarak hediye edebilirsiniz..

ÇİLEK REÇELİ TARİFİ

1 kilo çilek reçeli ayıklanır örselenmeden yıkanır, çok iri çilekler doğranabilir, üzerine 1,5 kilo şeker ilave edilip karıştırmadan tencerede ağzı kapalı olarak sabaha kadar bekletilir yine karıştırmadan ocağa konulur ve kaynatılmaya başlanır üzerine biriken pembe köpükler bir kaşıkla alınır ( bunu yapmanın sebebi içindeki hava oranını azaltıp reçeli daha uzun ömürlü yapmak hemen tüketecekseniz şart değil) kaynayan ve  koyu bir kıvama gelen reçele 1 kaşık limon suyu ekleyip ocaktan alın. Reçelin kaynarlığı geçince henüz sıcakken kavanozlara koyun ağızlarını sıkıca kapatıp arada bir ters düz ede ede tamamen soğutun ( ters düzün amacı çilek tanelerini reçel içinde eşit şekilde dağıtmak bu işlem yapılmazsa bütün reçellerde meyveler reçelin üst tarafında toplanır)

Üzerine buradaki çilek reçeli kavanoz etiketini indirip yazıcıdan yazdırıp kavanozunuza firça ile ağaç tutkalı sürüp üzerine etiketi yapıştırmanız gerek yine etiketin üzerinden ağaç tutkallı fırça ile şöyle bir geçin ve kurumaya bırakın..

etiketin orjinali worldlabel.com da yayınlanmıştır..

Bunu da seversin  Kadayıflı fincan tatlısı - Hafif bayram tatlısı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Papatya Prenses dedi ki:

    bu şekilde arabalar 2 temalı etiket var madır acaba çıktısını alacak. bir saattir arıyorum nette bulamadım :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.