Çocuk Halısının Çocuk Odasını Değiştirme Yeteneği

Annekaz
17 Ekim 2022
Yorum Yok

Halı, çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun veya odasınu nasıl dekore etmek istediğinden bağımsız olarak bir mekânın stilini ve rahatlığını belirlemede çok önemli bir unsurdur. Bir çocuk halısı, çocuğunuza pratik olarak hizmet edebilir ve ister emeklemeyi öğreniyor olsun, isterse yatak odasının zemininde serilirken ödevlerini yapıyor olsun, yetenek ve rahatlık sunabilir.

ÇOCUK ODASI HALISI İLE İÇ TASARIM

Çocuk halıları, neredeyse her türlü mobilya, aksesuar ve ev aksanıyla eşleştirebileceğiniz çok çeşitli şekil, renk ve desenlere sahiptir. Seçtiğiniz süslemelerin çocuğunuzun yaşına bağlı olacağını söylemeye gerek yok, ancak bir çocuk odasına yapılan tipik eklemeler arasında Klasik yatak odası gibi duvar sanatı, duvar halıları, biblolar, oyuncaklar, kitaplar ve büyüdükçe daha da fazlası bulunur.

 

SİZİN İÇİN EN İYİ ÇOCUK ODASI HALISINI SEÇMEK

Çocuk halıları için pek çok olasılık olduğu için satın alma sürecine başlamaktan bile korkabilirsiniz. Ancak bu genel tavsiyelere uyarsanız, hem sizin hem de çocuklarınızın gereksinimlerini tam olarak karşılayan halıyı keşfetme yaklaşımınızda olacaksınız.

POZISYON: Bir çocuğun odasına çeşitli şekillerde bir halı yerleştirilebilir. Çocuk odası halısı yatağın altına üç farklı şekilde yerleştirilebilir: tamamını kalayacak şekilde, ortada veya kısmen kapatacak. Hiçbiri değilse, halılar odanın ortasına veya yatak odası halısı gibi yatağın bir tarafına yerleştirilebilir. Ayrıca oyun halısı yerleştirebilir veya halıyla daha küçük bir oyun alanı oluşturabilirsiniz.

ÖLÇÜ: Çocuğunuzun halısının yeri belirlendikten sonra, halının ölçülerini teyit edin. Ölçek basitçe, halının boyutunun, hiçbirinin diğeri için çok büyük veya küçük olmadığından emin olmak için alandaki diğer mobilya ve dekor parçalarıyla nasıl karşılaştırıldığını ifade eder. Neyse ki, birçok insan, odanın görsel düzeyde nasıl dengelendiğini görebildiğinden içgüdüsel olarak boyutu anlıyor.

ŞEKIL: Dikdörtgen, oval, yuvarlak ve kare, çocuk alan kilimleri için mevcut şekillerden sadece birkaçıdır. Ek olarak, hayvan derisi halıları, çocuk odalarına, özellikle kreşlere ve küçük çocuklar için odalara farklı bir şekil verebilir. Ayırt edici bir şekil kullanmayı seçerseniz, halıyı nereye koymak istediğinizi tekrar düşünün çünkü hayvan postu halısının yatağın altına tamamen veya kısmen yerleştirilmesi olası değildir.

Bunu da seversin  Sana ne ifade ettiğini #AnneneHiçSöyledinMi?

DESEN: Çocuk halısı satın almanın bir avantajı, mevcut çok çeşitli desen ve stillerdir. Çocuğunuzla birlikte büyümesini istiyorsanız, otoyollar, çiftlikler veya diğer sanat eserleri gibi bir tasarıma sahip bir halı yerine açıkça tanımlanmış bir desene sahip bir halı seçin. Bunu söyledikten sonra, portre tasvir eden bir halı seçmekte yanlış bir şey yok; Çocuğunuzu dâhil etmenin ve odayı daha şirin hale getirmenin eğlenceli bir yolu! Odayı nasıl şekillendiriyor olursanız olun, mekân için konseptinize uygun bir halı bulabilirsiniz. Her desen ve stilin bir yeri vardır.


RENK: Diğer alanlarda olduğu gibi bu konumda da çeşitli olanaklar mevcuttur. Pembe, mavi, kırmızı, sarı, yeşil gibi tonlarda olabilen halıların parlaklığına göre odanın tonu sakinleştirici ve olgun ya da canlı ve parlak olabilir. Çocuğunuzun oyun halısını ilk ararken, uyandırmak istediğiniz atmosferi ve renklerin eşleştirmelerinin bu ruh haline nasıl katkıda bulunacağını düşünün. Renklerin miktarı ve neyle eşleştikleri de odanın tonunu değiştirebilir.

Kaynak: https://www.yikanabilirhalilar.com/

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim