Çocuk odası için duvar kağıdı fikirleri

Annekaz
15 Eylül 2018
Yorum Yok

Çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır? Çocuk odası dekorasyonunda hangi renkler seçilir? Yaş grubuna göre hangi duvar kağıdı seçilir? Çocukların seveceği dekorasyon nasıl yapılır? Çocuk odası dekorasyonu neden önemli?

Çocuklar odalarında çok fazla zaman geçirir, bebekken  başlayan oda bilinci ergenlikte zirve yapar. Çocuklar oyuncakları ile zaman geçirmeyi, tek başlarına kitap okuyup oyun oynamayı çok severler. Renkli hayal güçlerine dokunan çocukların zevklerinin temelini oluşturacak bir oda her çocuğun hakkı. Çocuk odası tasarlarken cinsiyet, yaş ve zevklere göre tasarlanır. Evin bütünü ile uyum içinde olabilir ki olmalıdır.

Çocuk odası seçerken tema seçimi; Çocuk odası tasarlarken bir tema üzerinde durmak size kolaylık ve oda dekorunda bütünlük sağlar. Mesela bir orman teması ele aldınız yapraklı ağaç desenli bir duvar kağıdı tercih ettiyseniz , doğal ağaçlardan raflar ve ormanlarda bulunan oyuncak peluş hayvanlardan  yararlanabilirsiniz.

Çocukların hayal güçlerini etkileyecek tasarımlar da oldukça hoş mesela bu balonlar macera ruhu, uygun masallar ve hikayelerle birleşince ortaya hiç de sıkıcı olmayan bir oda çıkıyor.

Çocuklar biraz büyüyünce bilim ve bilinmeze merak başlar. Robotlar uzay fantastik yaratıklar oda dekorunda kullanılabilir..

Deniz teması her zaman ferah bir hava verir her yaş için uygundur..

Çocuk odası seçerken aynı zamanda temizlik ya da depolama gibi diğer ayrıntıları da düşünmek gerek, baza yerine altı temizlenebilen karyola tarzı bir yatak tercih edebilirsiniz. Ya da odanız küçükse baza tercih edip içine kışlık yazlık ya da kullanılmayan oyuncak battaniye gibi eşyaları saklayabilirsiniz.

Bunu da seversin  Kumaş üzerine gömme gül
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim