Cupcakelerden ağaç pastalar

Annekaz
29 Ekim 2014
Yorum Yok

Cupcake yapımı diğer keklere nazaran çok daha kolay tabi yemesi de öyle küçük kek porsiyonları kesmeden süsü kreması bozulmadan tabaklarda. Tabi cupcakelerden yapılan büyük pastalar da öyle nasıl mı mesela bu ağaç şeklinde pastalar. Hepsi cup cakelerden yapılmış. Kesmek yok davetin sonuna doğru harç yığını görüntüsü olmuş bir pasta yok sadece dalından koparılmış bir ağaç görünümü var.

Bu şekilde bir cup cake pasta hazırlamak için size pastanın büyüklüğüne göre cup cakeler yeşil pasta kreması ve ağacın şekline göre süsler mesela baykuşlar ya da çiçekler ya da meyveler ne istiyorsanız. Bence harika  bir fikir.

Yapımı ise çok kolay cup cakeleri önce istediğiniz ağaç formunda dizin isterseniz ağaç gövdesi için tek bir büyük kek kullanabilirsiniz ama cup cakeler de harika olur. Ağacın gövdesini oluşturan cupcakeler üstüne çikolatalı krema sıkın. Tırtıklı duy ile sıkılın krema gerçek ağaç gövdesine benziyor sonra dallarındaki cup cakeleri yeşil krema ile süsleyin iki tonlu yeşil çok daha şık durmuş. Boşluklar kalmayacak şekilde süsleme işleminizi  tamamlayın şimdi buradan sonrası size kalmış ister baykuşları yaparsınız ister çiçekler ister kuru yapraklar..

Ayrıca Cup cakeleriniz harika bir baykuş süsleme videosu da aşağıda..

Bunu da seversin  Beslenme çantası Menüleri için öneriler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim