Dukan Diyeti duraklama

Annekaz
1 Ağustos 2012
1 Yorum

Dukan Diyeti‘inde en çok aldığım soru ve gördüğüm sorunlardan birisi duraklama dönemi. Dukan Diyeti’nde duraklama. Dukan kitabında duraklama ile ilgili 288 ve 289. sayfalarında değinmiş özetlemeye çalıştım.
Özellikle kilosu fazla olan kadınlar Dukan Diyetine ilk başladıklarında çok hızlı kilo veriyorlar mesela 30 kilosu olan bir kadın bir buçuk ayda 13 kilo veriyor ama kalan zamanda geriye kalan kiloları vermesi aylarca sürüyor bu çok bilindik  bir durum. Bu kadar fazla kilonun 2 ayda kaybolması hem sağlıksız hem de çok zor ama ilerleyen dönemde değişmeyen tartı göstergesi insanın sinirini bozuyor.
Kilolar gittikçe vücut kendine bir direnç mekanizması oluşturuyor diyete aynen devam etseniz de uzun süre bu direnci kırmak zor ama imkansız değil pes etmemek gerekiyor ki kadınların çoğu bir kaç kilo vermiş olmanın rahatlığı ve tartıda bir türlü değişmeyen rakamlar yüzünden diyeti, bırakabiliyor..Direnç gösteren bir organizma daha az kalori harcar ve alınan besinlerden maksimum yarar sağlamaya bakar diyete direncin kırılmasının anahtar noktası fiziksel egzersiz.

Dukan kitabında ayrıca Yumruk harekatı‘ndan bahsediyor.

 

En az 15 gün boyunca Durağanlığa giren bünye için..

 

Yeniden 4 gün saf proteinli atak rejimi yapılacak..

 

Her gün en az 2 litre su maden suyu minarelli sular olabilir..

Tuzu azaltın
Erken yatın
Vücutta su toplanmasına karşı bitkisel idrar söktürücü çaylar kullanın
4 gün boyunca 60 dakika yürüyün
En önemli faktörün yürüyüş olduğunun altı çizilmiş.. Bu arada ramazanda dukan diyeti ile ilgili şu ana kadar  3,5 kilo verdim ve çok ağır gidiyorum diyete başlayalı nerdeyse bir ay oldu hedefim en az ayda 4 kilo idi ama diyetim bir ileri 2 geri şeklinde devam ediyor . Sabrediyorum biraz hareketleri biraz da yeme düzenimi değiştirdim. Bakalım sonuç ne olacak..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Eda Gayır dedi ki:

    Merhaba ben 3 ydır dukan yapıyorum. Ve bunun 1 ayı duraklama ile geçti ne geri ne ileri gittim. 76 kilo ile başladım şuanda kilom 68,4. 4 Günlük yumruk harekatı nı yapıyorum gıdım oynamıyor ve tam anlamı ile yapıyorum kaçamaksız. Aç gezip yeterli su içip gerekli besinleri aldıktan sonra needn kilo verilmiyor anlamıyorum. Bazı sitelerde vücudun strese girdiği söyleniyor ne kadar doğrudur bilmiyorum. ama bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.