Eşarp Nasıl Bağlanır? Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Annekaz
18 Aralık 2022
Yorum Yok

Eşarp nasıl bağlanır?” sorusunun cevabı birçok tesettürlü kadın için farklı olabilir. Çünkü eşarp bağlama teknikleri, eşarp modeline ve eşarp kullanan kişinin zevkine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak kesin olan tek şey, tesettürlü kadınların eşarp bağlama konusunda oldukça hassas davrandıklarıdır.

Eşarp Nasıl Bağlanır?

Eşarp nasıl bağlanır bilmeyen kadınların başta saatlerce ayna karşısında vakit geçirmesine neden olsa da kendilerine uygun tekniği öğrendiklerinde sadece birkaç dakikada eşarp bağlama işlemini tamamlayabileceklerdir. Bu süreci dört aşamada toplayabiliriz:

  • Saçı toplama
  • Bone kullanma
  • Eşarbı başa yerleştirme
  • İğne ya da mıknatıs kullanma

Öncelikle saçı toplayarak, saçların eşarptan çıkmamasını sağlanması gerekiyor. Daha sonra bone takarak hem saçları sabitleyebilir hem de eşarbın kaymamasını sağlayabilirsiniz. Eşarbı simetrik bir şekilde başa yerleştirdikten sonra iğne ya da mıknatıs ile eşarbı başa sabitleyebilirsiniz.

Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür giyim konusunda en önemli parçalardan biri olan eşarp alırken  hem şık hem de güzel görünmek için belli başlı noktalara dikkat etmek gerekir:

  • Kumaş
  • Renk
  • Bağlama şekli

Eşarbın kumaşı kullanacağınız mevsime ya da kombininize uygun olursa hem ferah hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca eşarbın renginin ten ve kombininizin rengi ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bağlama şekli ise yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarmak adına diğer önemli faktördür. 

Günlük Elbiseler için Eşarp Seçimi

Tesettürlü kadınların günlük elbiseleri için eşarp seçimi, elbette kendilerini rahat hissettirecek eşarplardan yana olmalıdır. Bu konuda en önemli nokta ise eşarbın kumaşıdır ve en yaygın kumaş türü, bambu eşarp kumaşıdır. Bambu eşarp hem modern hem de dört mevsim kullanılabilen bir türdür. En kaliteli bambu eşarpların çeşitli renklerini ve desenlerini Kamil Keskin’de bulabilirsiniz.

Bunu da seversin  Ev dekorasyonunda yeşil fikirler

Klasik Elbiseler için Eşarp Seçimi

Klasik elbiseler için genellikle düz ve koyu renkler tercih edilmektedir. Klasik elbisenin rengine uygun şekilde desensiz ve düz renkli eşarp modelleri önerilmektedir. Örneğin, siyah ve tek renk klasik bir elbisede genellikle patlak renkler tercih edilmektedir. Kumaş türü olarak ipek, kadife ve saten önerilebilir.

Eşarp En Uygun Nereden Alınır?

Eşarp modelleri birçok seçeneğe sahiptir. Ancak ne yazık ki kaliteli, şık ve uygun fiyata olan eşarpların sayısı da bir o kadar azdır. Müşteri memnuniyetini öncelik haline getirmiş olan Kamil Keskin, bütçe dostu fiyatlandırmaları ile hem kaliteli hem de şık eşarpları sunmaktadır. Birçok seçenek arasında her zevke hitap edebilecek olan eşarp modellerini kaçırmayın!

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim