Yüz şekline göre başörtüsü bağlama şekilleri

Annekaz
29 Ocak 2014
3 Yorum

Her zaman yüz şekline göre saç modelleri yapacak değiliz ya bu sefer yüz şekline göre  başörtüsü bağlama modelleri. Çok değişik başörtüsü bağlayan hanımlar ve genç kızlar var başörtüsü bağlamak da gerçekten bir el becerisi ve renk uyumu bilgisi istiyor bu resimlerin orjinalini bir Portekiz blogunda gördüm resimler üzerinde Portekizce yazı yazdığı için kendime göre düzenledim. Bakalım yüz şekline göre başörtüsü modelleri nasıl olmalıymış.

.

Sivri çeneli hanımlar ters üçgen yüz şekline sahip hanımlar eşarbın üst kısmına gevşek bir şekilde bırakarak alınla çene arasında denge kurmalılar, resimde olduğu gibi alına yapışan düz bir bone ya da eşarp çenenizin sivriliğini daha da çok ortaya çıkartacak ve  size sert bir görünüm verecektir..

 

 

Kare ve köşeli çeneye sahip olan hanımlar sımsıkı boynu saran ya da arkada toplanan başörtüsü modelleri yerine gevşek ve yuvarlak forumda sarılmış bonesiz modelleri tercih etmeliler . Oval forumda yanaklardan aşağı doğru boyuna kadar inen modeller sayesinde yüz ve çene oval form alacak böylece daha yumuşak bir yüz hattına sahip olacaksınız ..

Uzun yüze sahip olan hanımların bone kullanmaları tavsiye ediliyor bone alındaki görüntüsü nedeniyle yüz şeklini bir parça kısaltıyor. Yüzü saran sımsıkı bir başörtüsü yerine daha gevşek bağlanmış fırfırlı eşarplar ya da kendinden kabartılı desenli krepe forumda eşarp ve şalllar tercih edilebilir..

Oval yüzlü hanımlar çok şanslı her model saç ve eşarp onlara yakışıyor burada kıskanıyoruz :))

 

Tombul yanaklara sahip, yuvarlak hatlı yüze sahip olan hanımlar yine bone kullanmıyor bone yüz forumunu kısaltıyor bunu istemiyoruz burada amaç yüzü biraz daha zayıf göstermek. Burada kalik Türk Türbanı dedikleri örtünme şekli  yanakları biraz daha bol tutarak olabilir Mısır tarzı şeklinde bir kaç kat eşarp kullanarak yumuşak ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz ama boynunuz kısaysa bu şekilde kat kat örtünme konusunda dikkatli olmalısınız..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Boşver dedi ki:

    Yuvarlak yüzlere ne önerirsiniz

  2. oyku dedi ki:

    ben oval yüz tipine sahibim şalda yanları katlayacak mıyım belirgin bi yazı koymamışlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim