Ev yapımı tavuk yolma makinası

Annekaz
15 Kasım 2009
3 Yorum
Efendim biz çoook küçükken öyle her markette tavuk etinin döşü butu pirzolası orası burası terteemiz paketlerde al pişir ye şeklinde satılmazdı. Zaten büyük markerlerde çok azdı tavuğumuzu kendimiz keser tüylerini iki saatte ancak yolardık. Bir de bu ev tavukları pişmez o kadar çektiğiniz zahmete değmezdi. Şimdi üç beş tavuğu olup kendin yetiştir kendin ye hayatını yürütenlere özel bir icad var. Tavuk tüyü yolma makinası çok ilginç çünkü bidon basit motor ve sanıyorum çeşitli fırçalar yerletirilerek yapılmış tabi bunu yapmak için belirli bir elektrik ve pratik bilgisi mutlaka gerekli zaten şeması vs verilen linkte satılan kitapta var. Oyh..Yani evde yapılabilir bir şey..
Noooot: Görüntüler minik çocuklar için uygun olmayabilir olursa da bir milyon soru sorabilirler, hassas vejeteryanlar izlemese de olur:)
Bunu da seversin  Nalan'ın şiş organizasyonu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. rumma dedi ki:

  Merhaba..

  Çok ilginç bir makine pek iştah açıcı görünmesede…

  sevgiler..

 2. KEYFESEYRAN dedi ki:

  süper ne diyceğimi şaşırdım üzülsem mi sevinsem mi

 3. KelebekGibi dedi ki:

  Görünüs biraz tuhaf ama bayagi pratik bir makinaymis, köylerde özellikle böyle makinalara ihtiyac var.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim